Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marcin Ochnik: Skutki kryzysu będą odczuwalne do końca 2021 r.

Branża detaliczna znajduje się obecnie w bardzo trudnym położeniu, sytuacja jest wręcz dramatyczna. Od momentu pojawienia się pierwszego przypadku zachorowania w Polsce z każdym dniem odnotowywaliśmy spadek sprzedaży o kilkanaście, kilkadziesiąt procent. Z chwilą zamknięcia galerii handlowych, w ciągu jednego wieczoru, zostaliśmy odcięci od 90 proc. przychodów z naszej bieżącej działalności - mówi Marcin Ochnik, prezes zarządu Ochnik, Członek Zarządu Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.
Reklama

- Teraz z dużą nadzieją czekamy na specustawę i wsparcie rządu. Jesteśmy przekonani, że bez pomocy państwa większość firm z naszej branży zbankrutuje. Aby temu przeciwdziałać, założyliśmy Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzeszający kilkadziesiąt marek, zatrudniających łącznie ponad 150 tysięcy osób. Dążymy do wypracowania wspólnego stanowiska i podjęcia zdecydowanych działań ze strony rządu - mówi Marcin Ochnik, prezes zarządu Ochnik, Członek Zarządu Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Do najważniejszych postulatów ZPPHiU należy zaliczyć partycypację państwa w wynagrodzeniach naszych współpracowników, abolicję czynszową wobec centrów handlowych na okres przynajmniej 6 miesięcy oraz odroczenie płatności wobec Skarbu Państwa na okres 6-9 miesięcy.

Jak dodaje, ze względu na charakter branży skutki kryzysu będą z pewnością odczuwalne przynajmniej do końca 2021 roku.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum