Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marka Lego pracuje nad klockami z materiału z recyklingu

Grupa LEGO zaprezentowała dziś prototyp klocka LEGO® wykonanego z plastiku pochodzącego z recyklingu. Minie trochę czasu, zanim klocki wykonane z materiału z recyklingu pojawią się w zestawach LEGO. Szacuje się, że kolejna faza testów potrwa co najmniej rok.
Reklama

W ciągu ostatnich trzech lat naukowcy i inżynierowie przetestowali ponad 250 rodzajów materiałów.

Prototyp dobrze dopasowuje się do innych elementów Lego.

Pierwszy klocek został wyprodukowany z materiału pochodzącego z recyklingu plastiku PET z wyrzuconych butelek.

Klocek wyprodukowany z wyrzuconych butelek

Zespół ponad 150 osób pracuje nad znalezieniem zrównoważonych rozwiązań dla produktów LEGO. W ciągu ostatnich trzech lat naukowcy i inżynierowie przetestowali ponad 250 rodzajów materiałów bazujących na PET i setki innych tworzyw sztucznych. W wyniku ich pracy powstał prototyp, który spełnia wymagania dotyczące jakości, bezpieczeństwa i zabawy - w tym dobrego dopasowania do innych elementów.

– Największym wyzwaniem na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju jest ponowne przyjrzenie się wykorzystywanym materiałom i unowocześnianie nowych, które są równie trwałe, mocne i wysokiej jakości jak nasze dotychczasowe klocki – i pasują do elementów LEGO wyprodukowanych w ciągu ostatnich 60 lat – powiedział Wiceprezes ds. odpowiedzialności za środowisko w Grupie LEGO, Tim Brooks.

Jakość i bezpieczeństwo

Minie trochę czasu, zanim klocki wykonane z materiału z recyklingu pojawią się w zestawach LEGO. Zespół będzie kontynuował testowanie i rozwijanie materiału PET, zanim podejmie decyzję o przejściu do fazy pilotażowej produkcji. Szacuje się, że kolejna faza testów potrwa co najmniej rok.

Prototyp jest wykonany z przetworzonego plastiku PET, pochodzącego od dostawców ze Stanów Zjednoczonych, którzy w celu zapewnienia jakości materiału stosują procesy zatwierdzone przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) i Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Przeciętnie z litrowej butelki PET pozyskuje się ilość surowca wystarczającą na wyprodukowanie dziesięciu klocków LEGO 2 x 4.

Oczekująca na opatentowanie formuła materiału zwiększa trwałość PET, dzięki czemu jest wystarczająco wytrzymała, aby zrobić z niej klocki LEGO. Innowacyjny proces wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną technologię, aby połączyć zrecyklingowany PET ze wzmacniającymi dodatkami.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum