Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Marka należąca do Ambercrombie & Fitch znika z Polski

W centrum handlowym Westfield Mokotów słynna amerykańska marka odzieżowa Hollister zamknęła swój jedyny sklep w Warszawie. W salonie marki należącej do firmy odzieżowej Ambercrombie & Fitch można było kupić modę inspirowaną klimatem południowej Kalifornii.
Reklama
  • Jedyny w Polsce warszawski salon marki o Hollister otwarto w 2012 r. jeszcze w Galerii Mokotów, a obecnie Westfield Mokotów.
  • Hollister była niegdyś dobrze prosperującą marką odzieży młodzieżowej, stanowiącą synonim kolorowych koszulek polo, dżinsowych mini spódniczek i klapek ucieleśniających kalifornijską estetykę surferów.
  • Wielu nabywców lokalizacji po Hollister zachowuje charakter domów na plaży, otwierając w nich jednocześnie zupełnie nowe biznesy.

Jedyny w Polsce warszawski salon otwarto w 2012 r. jeszcze w Galerii Mokotów, a obecnie Westfield Mokotów. W charakterystycznym sklepie, na którego fasadzie dwa ogromne ekrany wyświetlały morskie pejzaże, można było kupić kolorowe t-shirty, bieliznę, sportowe bluzy, koszule, spodnie dresowe czy dżinsy.

Hollister – marka w kalifornijskiej estetyce surferów

Założona w 2000 r. Hollister była niegdyś dobrze prosperującą marką odzieży młodzieżowej, stanowiącą synonim kolorowych koszulek polo, dżinsowych mini spódniczek i klapek ucieleśniających kalifornijską estetykę surferów.

Firma macierzysta Abercrombie & Fitch opisuje Hollister jako „kwintesencję marki detalicznej globalnego nastoletniego konsumenta”, kojarzącą się z „uwolnieniem ducha niekończącego się lata”.

Wiele sklepów zaprojektowano tak, aby wyglądały jak domy na plaży, charakteryzujące się ciemnym wnętrzem i zapachem ostrej wody kolońskiej marki Hollister.

Jednak, podobnie jak wiele innych marek odzieżowych w centrach handlowych, Hollister borykał się w ostatnich latach ze spadkiem sprzedaży, gdyż klienci zaczęli zwracać się ku internetowym konkurentom.

Firma znalazła się wśród wielu detalistów, którzy odczuli skutki apokalipsy handlu detalicznego w 2018 r., co doprowadziło do zamknięcia 60 sklepów Hollister i Abercrombie & Fitch – podaje businessinsider.com.

Trudności marki pogłębiły się jeszcze bardziej podczas pandemii, co spowodowało kolejne zamknięcia sklepów.

Trudności marki Hollister pogłębiły się jeszcze bardziej podczas pandemii (fot. facebook.com/hollister)
Trudności marki Hollister pogłębiły się jeszcze bardziej podczas pandemii (fot. facebook.com/hollister)

Po Hollister - akwarium, escape room i arena toporów

Wielu nabywców lokalizacji po Hollister zachowuje charakter domów na plaży, otwierając w nich jednocześnie zupełnie nowe biznesy.

W kwietniu 2021 r. Mall of Louisiana w Baton Rouge otworzyło w opuszczonym przez markę lokalu akwarium „Blue Zoo”.

Z kolei dawna lokalizacja Hollister w Valley View Mall w LaCrosse w stanie Wisconsin została przekształcona w escape room.

@freshsketti

it’s giving pawnee indiana

♬ big weenie - ˗ˏˋ 💌 ´ˎ˗

Inna lokalizacja, w Monroeville Mall w Pensylwanii, stała się areną do rzucania toporem.

Gdzie jeszcze można kupić ubrania Hollister?

Salon Hollister w warszawskim centrum handlowym Westfield Mokotów był jedynym sklepem amerykańskiego marki w Polsce. Dziś jej odzież można kupić w Polsce jedynie przez internet. Jest ona dostępna na platformach Zalando i Answear.com.

Abercrombie & Fitch zwiększyła prognozę sprzedaży i marży operacyjnej w czwartym kwartale fiskalnym, w oparciu o lepszą niż oczekiwano sprzedaż świąteczną. Ma plany restrukturyzacyjne wobec Hollister.

„W przypadku Hollister, spodziewamy się zakończyć czwarty kwartał sprzedażą poniżej poziomu z 2021 r., trend sprzedaży poprawił się jednak znacznie od trzeciego kwartału, ponieważ zaczęliśmy realizować początkowe korzyści z dostosowań asortymentu i zmian personalnych” – informuje właściciel marki.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum