Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Maxi Zoo Polska wprowadza zupełnie nowy format sklepu

Maxi Zoo Polska zaczyna rok od ważnych zmian. Sieć sklepów z artykułami dla zwierząt zamierza kontynuować ekspansję i wprowadza zupełnie nowy format sklepu. Firma zakończyła 2021 rok 63 sklepami, co oznacza, że w rok uruchomiła 27 placówek. Spółka miała na koniec 2021 roku 4,84 mln zł zysku.
Reklama

Maxi Zoo Polska, bazując na motcie “szczęśliwsze zwierzęta to szczęśliwsi ludzie”,  szuka rozwiązań zwiększających komfort zakupowy klientów. 16 lutego w Forcie Wola przy ul. Połczyńskiej 4 w Warszawie, otworzyła się wyjątkowa placówka - informuje sieć. To już 90 sklep Maxi Zoo w Polsce i zarazem pierwszy w odświeżonym stylu.

- Nowy format sklepów ucieleśnia nasz brand w nowoczesny i autentyczny sposób. Za jego pośrednictwem stworzyliśmy system nawigacji, który zoptymalizuje orientację klienta w sklepie i wpłynie na jeszcze lepszą atmosferę zakupową. Zmieniliśmy cały dotychczasowy design. Nasze placówki zyskają jasną, przyjazną tonację, a także zupełnie inne oświetlenie. Postawiliśmy również na połączenie minimalistycznego, industrialnego wyglądu z elementami skandynawskiego wzornictwa - mówi Grzegorz Kaprzyk, dyrektor ds. rozwoju Maxi Zoo Polska. - Zastosowanie niższych regałów poprawi widoczność, a części modułowe dadzą dużą elastyczność w tworzeniu atrakcyjnych ekspozycji produktowych. Udoskonalony format to wyjście naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom i potrzebom klientów. Chcemy zachęcić ich do odkrywania naszych produktów i wypróbowania czegoś zupełnie nowego - dodaje. 

Jak zapowiada, otwarcie w Warszawie zapoczątkuje unowocześnione oblicze sklepów stacjonarnych Maxi Zoo Polska. I choć ograniczona powierzchnia w Forcie Wola nie pozwoli na zrealizowanie konceptu w pełnej formule, kolejne placówki będą zawierały wszystkie nowości i dodatkowe serwisy. 

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku. Jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo. Aktualnie spółka posiada 90 sklepów w większych i mniejszych i miastach w Polsce. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep internetowy. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 8000 produktów znanych firm oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. Od początku działalności w Polsce Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum