Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Milowy krok Zary w integracji handlu online i offline (galeria)

Zara otwiera pierwszy sklep na świecie, dedykowany zamówieniom typu "kliknij i odbierz". Punkt ruszy w Westfield Stratford City we wschodnim Londynie.
Reklama

Sklep o powierzchni 2150 stóp kwadratowych ma zostać otwarty 26 stycznia. Będzie działał w formule pop-up-store do maja.

Punkt zaoferuje klientom szeroki wybór odzieży, którą będzie można kupić w systemie online bezpośrednio w sklepie.

Pracownicy placówki będą również wyposażeni w urządzenia mobilne, aby pomóc klientom w odbiorze zamówień jeszcze tego samego dnia, jeśli zostaną złożone przed godziną 14:00, lub następnego dnia, jeśli zostaną złożone po południu.

Modowy gigant wdraża także system rekomendacji produktów w sklepie, który opiera się na ekranach informacyjnych wbudowanych w lusterka. Oznacza to, że gdy klienci zeskanują dany przedmiot, system podpowie im, jaki produkt pasuje do tej rzeczy. 

Rozpoczęto również prace nad rozbudową i modernizacją istniejącego sklepu firmowego Zara w Westfield Stratford, który zostanie powiększony do 48 000 stóp kwadratowych i będzie placówką w nowym koncepcie.

Dwukondygnacyjny sklep nie będzie miał okien na parterze, natomiast szkło na najwyższym piętrze będzie wyposażone w czujniki wyświetlające ubrania, które znajdują się w pobliżu klienta.  

Nowy sklep będzie również wyposażony w automatyczny punkt odbioru zamówień online obsługiwany przez mały, zrobotyzowany magazyn.

Prezes i dyrektor generalny spółki-matki Zary, Inditex, Pablo Isla, powiedział, że oba dwa sklepy są "kolejnym kamieniem milowym" w strategii Zary związanej z integracją sklepów ze światem online.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum