Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Monnari: czekamy na zgodę banku by przejąć Simple

Monnari chce zamknąć transakcję przejęcia od Gino Rossi spółki Simple jak najszybciej, ale zgodę na warunki transakcji musi jeszcze wydać bank PKO BP. Trwają negocjacje – poinformowali przedstawiciele Monnari na spotkaniu prasowym.
Reklama

- Cały czas rozmawiamy o kupnie Simple, negocjujemy warunki - powiedział we wtorek dyrektor finansowy Monnari Miłosz Kolbuszewski.

- Chcemy to zakończyć jak najszybciej, ale wszystkie warunki transakcji musi zaakceptować bank (PKO BP - przyp. PAP Biznes). Po jego stronie jest problem, nie chce zrezygnować z niektórych rzeczy, a my mamy pewne warunki - dodał prezes Mirosław Misztal.

Dyrektor Kolbuszewski wyjaśnił, że chodzi m.in. o kwestię warunków zabezpieczeń kredytów Gino Rossi i Simple.

- Musimy ustalić warunki, jak to będzie dalej. Nie o to chodzi, by zamiast Gino Rossi było Monnari. To jest kwestia do rozwiązania - powiedział.

W lutym tego roku Monnari złożyło Gino Rossi wstępną, niewiążącą ofertę na zakup udziałów w spółce Simple Creative Products. Monnari podawało wtedy, że wartość udziałów Simple określona jest w przedziale od 46 mln zł do 50,5 mln zł przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia i gotówki, która stanowić będzie podstawę do określenia ostatecznej proponowanej ceny za Simple oraz że ostateczna proponowana cena zostanie ustalona po badaniu due diligence.

Monnari w lipcu złożyło skorygowaną ofertę. Spółka oferuje teraz za Simple cenę 12 mln zł. Na potrzeby transakcji określono referencyjny poziom zadłużenia netto w kwocie 19,9 mln zł, w związku z czym referencyjny poziom enterprise value transakcji wynosiłby 31,9 mln zł. Określono również referencyjny poziom kapitału obrotowego netto w wysokości 4,6 mln zł. Monnari tłumaczyło obniżenie oferowanej ceny nabycia akcji Simple znaczącym pogorszeniem jej wyników finansowych osiągniętych od momentu złożenia pierwszej oferty.

Monnari ma już zgodę UOKiK na przejęcie Simple. Wśród warunków złożonej oferty wymieniano też m.in. zwolnienie akcji Simple z obciążających je zastawów rejestrowych i finansowych; podpisanie porozumienia z Bankiem PKO BP (kredytodawcą Simple) odnośnie zasad dalszego finansowania Simple; rozliczenie wszelkich należności handlowych Simple z grupą Gino Rossi.

Gino Rossi informowało na początku sierpnia, że jest skłonne do akceptacji zaproponowanej przez Monnari ceny 12 mln zł za 100 proc. akcji Simple wraz z zadłużeniem.

10 sierpnia Gino Rossi podało, że ostatnim warunkiem oferty koniecznym do dokonania transakcji sprzedaży 100 proc. akcji Simple jest uzgodnienie z Bankiem PKO BP warunków finansowania spółki Simple po dokonaniu transakcji, zgodnie z propozycją złożoną przez Monnari Trade do banku finansującego.

Simple Creative Products jest spółką zależną Gino Rossi i prowadzi sprzedaż odzieży damskiej. Sieć Simple CP obejmuje 63 salony w Polsce. Sprzedaż prowadzona jest także w sklepie internetowym.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum