Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Monnari jednak nie kupi Simple

Monnari kończy negocjacje ws. kupna od Gino Rossi spółki Simple Creative Products z uwagi na brak porozumienia z PKO BP, który jest kredytodawcą Simple.
Reklama

20 listopada br. z zakupu spółki zależnej Gino Rossi zrezygnowała spółka OTCF Sp. z o.o., właściciel marki 4F.

Przypomnijmy: 5 października br. Gino Rossi otrzymał od Monnari Trade ofertę wiążącą, wraz z projektem umowy zobowiązującej do sprzedaży akcji, dotyczącej nabycia 100 proc. akcji w spółce Simple Creative Products. Zaproponowana cena za nabycie Simple wynosiła 12 mln zł.

Wcześniej, 20 września, zarząd Gino Rossi poinformował o podpisaniu listu intencyjnego ze spółką OTCF dotyczący sprzedaży 100 proc. akcji Simple Creative Products SA. Strony ustaliły, iż ostateczna treść dokumentacji transakcyjnej zostanie uzgodniona w ciągu 30 dni. Ponadto OTCF Sp. z o.o. miał wpłacić zaliczkę na poczet ceny nabycia akcji w wysokości 1 mln zł.

Finalnie, żadna z tych firm nie kupi Simple CP. 

Tymczasem, w III kw. 2018 r. spółka Gino Rossi wykazała 11,42 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu do 0,64 mln zł zysku w III kw. 2017 r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 34,55 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 43,17 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami i amortyzacją) wyniósł minus 8,53 mln zł wobec 1,1 mln zł rok wcześniej. Wynik netto z działalności zaniechanej (przeznaczonej do sprzedaży) wyniósł -6,04 mln zł w III kw. br. wobec -4,29 mln zł rok wcześniej.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 r. spółka wykazała 30,05 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w porównaniu z 3,25 mln zł w tym okresie poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 121,62 mln zł w porównaniu z 139,25 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł minus 18,26 mln zł wobec 9,28 mln zł rok wcześniej.

Spółka tłumaczyła, że niższy poziom przychodów zbiegł się w czasie z rosnącymi kosztami płac i logistyki. Dodatkowo grupa borykała się z niewystarczającym poziomem kapitału obrotowego, który przełożył się na niedostateczne zatowarowanie sklepów.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum