Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Monnari negocjuje zakup Simple od Gino Rossi

Gino Rossi zamierza sprzedać 100 proc. udziałów w spółce Simple Creative Products SA. Wstępną ofertę złożyła spółka Monnari Trade. Negocjacje mają potrwać do 30 kwietnia.
Reklama

Warunki oferty zakładają, że kwota za 100 proc. akcji Simple przy założeniu zerowego poziomu zadłużenia finansowego i gotówki zawiera się w przedziale między 46 mln zł a 50,5 mln zł. Ostateczna oferta zostanie przedstawiona po przeprowadzeniu pełnego badania Due Diligence.

Do 23 lutego Gino Rossi S.A. udzieli Monnari Trade S.A. zgody na wyłączność w negocjacjach. Przewidywany czas zakończenia negocjacji to 30 kwietnia 2018.

Warunkiem zawieszającym ewentualną transakcję jest uzyskanie zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie przez Monnari Trade S.A. kontroli na Simple. 

- W związku z tą decyzją spółka opracuje zmianę Strategii Grupy Kapitałowej, która będzie zakładała dalszy rozwój i wzrost poprzez koncentracje działań na marce Gino Rossi – poinformowała firma.

Gino Rossi podał, że 23 listopada 2017 roku uzyskał zgodę Rady Nadzorczej na sprzedaż posiadanych 100 proc. akcji Simple Creative Products SA. Informacja o planowanej sprzedaży została opóźniona. - Niniejsze zawiadomienie o opóźnieniu informacji poufnej następuje w związku z otrzymaniem przez Spółkę od spółki Monnari Trade S.A. wstępnej propozycji nabycia spółki Simple – czytamy w komunikacie. 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum