Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Najemcy galerii wycofali się z ofert przedłużenia umowy za trzy ostatnie lockdowny

Minął ostateczny termin, w którym najemcy galerii handlowych mogą wycofać się ze złożonych ofert przedłużenia umowy za trzy ostatnie lockdowny. – Absolutna większość to zrobiła – przyznaje Łukasz Tomczak, dyrektor zarządzający galerii Manhattan, należącej do Sirius Investment.
Reklama

Zgodnie z nowelizacją ustawy covidowej najemcy galerii handlowych, którzy złożyli ofertę w trybie art. 15ze za któryś z ostatnich trzech lockdownów, mogą uchylić się od skutków prawnych w zakresie przedłużenia okresu najmu, jednocześnie nie tracąc zwolnienia z czynszu. Mieli na to czas do 6 sierpnia 2021 r.

Jak mówi Łukasz Tomczak, dyrektor zarządzający galerii Manhattan, najemcy zasypali wynajmujących takimi wnioskami. - Absolutna większość najemców z tego skorzystała. W naszej galerii tylko pojedyncze podmioty tego nie zrobiły. Tak naprawdę oznacza to, że za ostatnie trzy lockdowny wynajmujący nie dostali absolutnie nic. Najgorzej na nowych regulacjach wyszli najemcy, którzy zapłacili czynsz za lockdowny, nie chcąc przedłużać umów - mówi.

całość: propertynews.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum