Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nie dojdzie do przejęcia sieci Calypso Fitness przez Benefit Systems

Benefit Systems wycofał z UOKiK wniosek z dnia 10 października 2016 r. w sprawie przejęcia Calypso Fitness oraz wniosek o umorzenie postępowania prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Reklama

- Złożenie ww. wniosków jest konsekwencją wygaśnięcia w dniu 31 grudnia 2017 roku warunkowej umowy zobowiązującej sprzedaży akcji Calypso Fitness S.A., z dnia 5 października 2016 r. – czytamy w komunikacie Benefit Systems.

- Jednocześnie zarząd informuje, iż nadal będzie realizował strategię zapewniania odpowiedniej bazy klubów sportowych dla dynamicznie rosnącej grupy użytkowników kart MultiSport - dodano.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada 2017 r. UOKiK poinformował, iż ma zastrzeżenia do przejęcia przez Benefit Systems kontroli nad siecią klubów Calypso Fitness. Urząd ocenia, że koncentracja może ograniczać konkurencję. Przedsiębiorcy mieli 14 dni na odniesienie się do zastrzeżeń.

Benefit Systems proponuje pracodawcom usługi sportowo-rekreacyjne w ramach pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Ponadto za pośrednictwem spółek zależnych prowadzi kilkadziesiąt klubów fitness, m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, i Warszawie. Dzięki karcie MultiSport klienci korzystają z klubów własnych oraz partnerskich spółki. Natomiast Calypso prowadzi kilkadziesiąt klubów fitness, m.in. w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, kierując swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych oraz w niewielkim zakresie do pracodawców. Ponadto Calypso prowadzi działalność w zakresie dystrybucji sprzętu fitness.

W listopadzie ubiegłego roku postępowanie w sprawie przejęcia przez Benefit Systems kontroli nad Calypso Fitness przeszło do II fazy. Wątpliwości urzędu wzbudziła wówczas definicja rynku i ocena wpływu transakcji przedstawiona przez przejmującego. Dlatego urząd zdecydował się na przeprowadzenie badania rynkowego. Wpływ transakcji na rynek oceniały m.in. podmioty prowadzące analogiczną działalność do łączących się spółek, kontrahenci -  fitness kluby  oraz pracodawcy zamawiający pakiety pracownicze.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum