Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Znana marka obuwia wysokiej jakości bankrutuje po 150 latach

Duża niemiecka sieć sklepów obuwniczych ogłosiła bankructwo. Sprzedawca obuwia jest niewypłacalny i musi zamknąć wiele oddziałów. Pierwszy sklep powstał prawie 150 lat temu w hamburskim Barmbek na powierzchni 14 mkw. Dziś marka znana jest na rynku obuwia wysokiej jakości.
Reklama
  • Hamburski sprzedawca obuwia Goertz został objęty procesem restrukturyzacyjnym.
  • Złożono również wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego dla dwóch spółek-córek w ramach zarządu własnego.
  • Aby móc pozycjonować się na przyszłość, kilka nierentownych oddziałów będzie musiało zostać zamkniętych - informuje marka.

Bankructwo znanej marki obuwia

Marka luksusowych butów bankrutuje. Hamburska firmę Goertz objęto procesem restrukturyzacyjnym. Firma macierzysta Ludwig Goertz GmbH już we wrześniu złożyła wniosek o procedurę tarczy ochronnej od samorządu. Procedura ta jest specjalną formą restrukturyzacji przedsiębiorstwa w zarządzie samorządowym.

Złożono również wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego dla dwóch spółek-córek w ramach zarządu własnego – podaje chip.de.

„Wojna na Ukrainie, która wybuchła w lutym 2022 r., inflacja i rosnące ceny energii doprowadziły do ​​ogromnej niechęci do zakupów w sklepach i w biznesie internetowym” – tłumaczy Goertz.

Zgodnie z komunikatem firmy, na razie działalność biznesowa w oddziałach, centrali w Hamburgu oraz dwóch magazynach centralnych odbywa się bez ograniczeń. Wszystkie sklepy są otwarte.

Marka luksusowych butów w systemie ominichannel

Pod koniec października zgodnie z planem uruchomiono postępowanie restrukturyzacyjne w sądzie okręgowym w Hamburgu - poinformowała niedawno spółka. Jak czytamy w komunikacie, świadczy to o tym, że "rozpoczęta restrukturyzacja jak dotąd przebiega pomyślnie i wspiera ją sąd upadłościowy".

Sąd wyznaczył pełnomocnika z kancelarii White & Case, którego mianowano tymczasowym administratorem. W imieniu sądu tymczasowy zarządca będzie nadzorował zarządzanie procesem restrukturyzacji i udzielał wsparcia w interesie wierzycieli. Celem jest szybkie zakończenie sądowego postępowania restrukturyzacyjnego.

- Goertz to silna i znana marka, która wciąż ma duży potencjał. Jako detalista omnichannel jesteśmy przekonani, że po restrukturyzacji możemy spodziewać się pomyślnej przyszłości i osiągnięcia zrównoważonego wzrostu – mówi cytowany przez infranken.de CEO Frank Revermann.

Półtora wieku marki Goertz 

„Aby móc pozycjonować się na przyszłość, kilka nierentownych oddziałów prawdopodobnie będzie musiało zostać zamkniętych. Obecnie prowadzimy rozmowy z właścicielami w tej sprawie. W wielu branżach, w których nie udało się osiągnąć obniżenia czynszów, umowy zostały już rozwiązane, co odbija się także na pracownikach” – informuje znana sieć obuwnicza.

Grupa nie podała jeszcze dokładnej liczby zagrożonych lokalizacji. Goertz ma obecnie ok. 80 oddziałów, sklep internetowy i długą, prawie 150-letnią  historię.

"W 1875 r. młody mistrz szewski Johann Ludwig Goertz otworzył mały sklep obuwniczy w hamburskim Barmbek. Wtedy na 14 metrach kwadratowych powierzchni sklepowej mieściło się wszystko, co składało się na nasz sukces do dziś: odwaga pójścia własną drogą, dobra jakość i wielka pasja do butów. To położyło podwaliny pod odnoszącą sukcesy firmę rodzinną - z wartościami, które uczyniły Goertz numer 1 na rynku obuwia wysokiej jakości" - czytamy na stronie korporacyjnej niemieckiej marki obuwniczej.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum