Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Niemiecka sieć perfumerii rośnie w siłę. Rusza kolejny salon w Polsce

Niemiecka sieć kosmetyczna Douglas odnotowała w ostatnim kwartale rozwój we wszystkich segmentach, kanałach i kategoriach. 8 września rusza perfumeria w Galerii Gniezno. Lokal zajmie powierzchnię 221 mkw. 8 i 9 września każdy zakup perfum objęty będzie rabatem 20 proc.
Reklama

Rośnie sprzedaż sieci Douglas

W trzecim kwartale sprzedaż wzrosła o 9,7% do ponad 910 milionów euro. Firma rozwijała się na wszystkich rynkach, ale najsilniej w Europie Południowej oraz Środkowo-Wschodniej. Sprzedaż w sklepach stacjonarnych wzrosła o 12,1%, a handel elektroniczny o 5,2%. Działalność cyfrowa stanowi obecnie 31,9% sprzedaży detalicznej. Poprawiła się także rentowność: marża zysku operacyjnego wzrosła z 16,6 do 16,9%.

Douglas: Strategiczne decyzje przynoszą efekty

Zadowolony dyrektor generalny Sander Van der Laan wyjaśnił, że inflacja obecnie spowalnia, a dostępność produktów poprawia się. Douglas podjął też ważne decyzje strategiczne, które przynoszą efekty. Jedną z nich jest uproszczona strategia omnichannel: oprócz sklepu internetowego, portfolio sklepów stacjonarnych staje się coraz bardziej spójne z dwoma konceptami placówek („Premium” i „Luxury”) o powierzchni od 100 do 800 mkw. Sprzedawca wdraża także jedną platformę e-commerce na poziomie grupy i standaryzuje swoje operacje logistyczne - podaje serwis retaildetail.eu.

Douglas rozszerza także działalność na nowe rynki: pierwszy belgijski sklep stacjonarny właśnie został otwarty w Wijnegem (Antwerpia) po uruchomieniu sklepu internetowego w 2021 r.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum