Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nikiel w biżuterii? Kontrola Inspekcji Handlowej

Państwowa Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę sprzedawanej w sklepach biżuterii. Badanie miało wykazać zawartość Niklu, który jest wykorzystywany m. in. przy produkcji biżuterii, elementów wykończeniowych w ubraniach czy wyrobach kaletniczych. Powyższa substancja ma właściwości rakotwórcze oraz uczulające. W wyniku kontroli wycofana została jedna partia biżuterii.
Reklama
  • Sprawdziliśmy, czy sprzedawane kolczyki, naszyjniki, łańcuszki są dla nas bezpieczne.
  • W tegorocznej kontroli biżuterii zbadaliśmy zawartość niklu. Ten pierwiastek chemiczny może być stosowany, ale w ograniczonych ilościach ze względu na jego właściwości rakotwórcze oraz uczulające.
  • Jedna partia kolczyków została wycofana z oferty sklepu ze względu na nikiel w ilości przekraczającej dopuszczalne normy.

W bieżącym roku inspektorzy przekazali do badań laboratoryjnych
(w celu sprawdzenia zawartości niklu) 20 partii wyrobów, które
są przeznaczone do bezpośredniego i długotrwałego kontaktu ze
skórą, tj. naszyjniki, kolczyki, zegarki, łańcuszki. W wyniku badań zakwestionowano jedną partię, tj. komplet biżuterii LOLITA (kod EAN 5901779539263), którego importerem jest „LOLITA” Agnieszka Żukowska, ul. Wróblewskiego 16a, 51-627 Wrocław.

W związku z ustaleniami kontroli, kontrolowany przedsiębiorca wycofał z oferty kwestionowany produkt, w celu zwrócenia go importerowi. Ponadto, wszczęto postępowanie w sprawie obowiązku uiszczenia przez kontrolowanego kwoty stanowiącej równowartość kosztów badań,

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum