Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Nowy magazyn ELIT Polska ruszy w tym półroczu

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny, który będzie zlokalizowany w Modlniczce, na terenie kompleksu GLP Kraków Airport Logistics Centre, dużego parku logistycznego łączącego rynki Europy Zachodniej i Wschodniej.
Reklama

Magazyn centralny będzie obsługiwany przez spółkę ELIT Polska, która jest częścią LKQ Europe. Zgodnie z podejściem LKQ Europe „logistyka bez granic”, centrum logistyczne w znacznym stopniu przyczynić ma się do poprawy jakości dostaw, także pomiędzy podmiotami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Budowa magazynu ELIT Polska rozpoczęła się w styczniu 2022 roku i potrwa do drugiej połowy 2022 roku. Uruchomienie nowej powierzchni magazynowej i biurowej planowane jest na 21 listopada 2022 roku. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Powierzchnia magazynu ELIT Polska wyniesie 11 tys. m2, dzięki czemu obiekt będzie mógł magazynować ponad 100 tys. produktów. Budynek będzie wyposażony w czterokondygnacyjną antresolę do składowania części samochodowych oraz 22 doki przeładunkowe do obsługi przyjęć i wysyłek. Magazyn będzie również przygotowany do szybkiej obsługi rynku motoryzacyjnego oraz klientów biznesowych i indywidualnych, którzy będą chcieli skorzystać z bezpośredniego odbioru towaru.

Firma Elit Polska jest dystrybutorem części motoryzacyjnych.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum