Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Oddział marek House i Mohito z grupy LPP ma nową siedzibę

Siedziba krakowskiego oddziału LPP, w której znajdują się biura projektowe marek House oraz Mohito, jest już gotowa na przyjęcie pracowników. Nową przestrzeń dostosowano do potrzeb zespołu kreatywnego firmy modowej. Zrównoważone rozwiązania zastosowane w budynku korzystnie wpłyną na komfort pracy 400-osobowej załogi oraz energooszczędność całego obiektu o powierzchni 9 tys. mkw. Nową siedzibę oddano do użytku 20 kwietnia.
Reklama

Projekt rozbudowy krakowskiego oddziału LPP, znajdującego się przy ulicy Bagrowej, rozpoczął się w marcu 2016 roku. – Potrzebowaliśmy bardziej elastycznej przestrzeni dostosowanej do potrzeb naszych krakowskich zespołów. Wiedzieliśmy, że nasza dotychczasowa infrastruktura biurowa, z racji istniejących tam rozwiązań, nie daje możliwości wprowadzenia jakichkolwiek dodatkowych udogodnień, dlatego zdecydowaliśmy się rozpocząć prace koncepcyjno-projektowe nad nową siedzibą. Finalnie osiągnęliśmy efekt odpowiadający na wysublimowane potrzeby zespołów dwóch modowych brandów Mohito oraz House. W ciągu niemal dwóch lat powstał nowoczesny budynek zaprojektowany dla prawie 400 osób. Z uwagi na obecną sytuację, dziś jeszcze nie wszyscy mogą się cieszyć jego udogodnieniami, bo gros osób pracuje zdalnie, ale technicznie jesteśmy gotowi na powitanie wszystkich pracowników – mówi Łukasz Piwoński, dyrektor ds. administracyjno-technicznych LPP.

Biurowiec o całkowitej powierzchni 9 tys. mkw. to budynek trzykondygnacyjny, który pomimo aktualnej sytuacji i wstrzymania przez spółkę większości inwestycji, w tym m.in. rozbudowy centrali w Gdańsku, został dokończony z racji zaawansowanego etapu budowy. Za prace budowlano-montażowe odpowiedzialna była lokalna firma Re-Bau Sp. Z o.o., której już po roku od rozpoczęcia działań udało się zakończyć pierwszy etap inwestycji. Za wewnętrzny wystrój i funkcjonalność przestrzeni odpowiedzialny był wieloletni partner odzieżowej spółki – trójmiejska pracownia Studio 1:1, która zajmowała się również projektowaniem siedziby centrali LPP ‘’Fashion Lab’’ w Gdańsku. Pomysłodawcą nowoczesnego wyglądu elewacji jest krakowski architekt Tomasz Zawisza, posiadający doświadczenie w projektowaniu i realizacji „zielonych” nieruchomości.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum