Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Orlen ma zgodę KE na przejęcie Lotosu

Jest zgoda Komisji Europejskiej na połączenie Orlenu z Lotosem.Warunkiem jest m.in. odsprzedaż części aktywów innym firmom.
Reklama

Komisja Europejska zatwierdziła zaproponowanych przez PKN Orlen nabywców aktywów sprzedawanych w ramach realizacji środków zaradczych przy przejęciu kontroli nad Grupą Lotos. 

Przypomnijmy, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a gigant naftowy Saudi Aramco z Arabii Saudyjskiej przejmie część udziałów w rafinerii. 

- Od 20 lat państwo polskie próbuje połączyć dwa koncerny - PKN Orlen z Grupą Lotos. Przez te 20 lat można było to zrobić zdecydowanie szybciej. Przed wejściem Polski do UE nie musielibyśmy spełniać narzuconych przez KE środków zaradczych i bylibyśmy już po całym procesie. Bylibyśmy koncernem, który zdecydowanie szybciej mógłby się rozwijać. Nie zrobiono tego jednak przez zwykłą niechęć, lokalne politykierstwo czy brak odpowiedzialności - mówił podczas konferencji prasowej Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Jak podkreślił, dopiero w 2018 r. zarząd Orlenu zdecydował się, by podjąć tę trudną i okupioną wieloma wyrzeczeniami decyzję.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum