Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Outdoorzy skupiają się na właściwym doborze asortymentu

Outdoorzy, spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się sprzedażą odzieży oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem własnego sklepu internetowego, zakończyła 1 kw. roku obrotowego 2018/2019 osiągnięciem przychodów netto ze sprzedaży w wysokości 1.566 tys. zł wobec 1.324 tys. zł rok wcześniej. Głównym celem zarządu pozostaje odpowiedni dobór asortymentu, aby możliwy był dalszy wzrost rentowności.
Reklama

Spółka istotnie zmniejszyła stratę netto w 1 kw. roku obrotowego 2018/2019 do niecałych 3 tys. zł z 43 tys. zł w analogicznym okresie roku obrotowego 2017/2018 oraz zwiększyła przychody netto ze sprzedaży o ponad 18%. Warto również dodać, że spółka w 1 kw. roku obrotowego 2018/2019 zanotowała zysk ze sprzedaży na poziomie 16 tys. zł oraz zysk z działalności operacyjnej w kwocie 10 tys. zł, podczas gdy rok wcześniej miała stratę zarówno ze sprzedaży, jak i z działalności operacyjnej.

W styczniu 2019 r. firma zadecydowała o dalszym rozwoju marki NATURHIKE i rozpoczęła przygotowania do dokonania zamówienia kolejnej partii towaru. Podjęta decyzja o zwiększaniu zamówienia na sezon wiosna/lato 2019 roku podyktowana była pozytywnym przyjęciem tej marki i wysoką sprzedażą produktów w trakcie sezonu wiosna/lato 2018 roku. Outdoorzy S.A. oczekują, że dzięki zwiększeniu zatowarowania w produkty NATURHIKE możliwy będzie jeszcze bardziej pozytywny odbiór tych produktów na rynku, co przyczyni się do wzrostu sprzedaży oraz osiąganej na niej marży w ciągu całego roku obrotowego.

Spółka w dalszym ciągu prowadzi prace nad nową platformą on-line, której uruchomienie powinno nastąpić w najbliższych miesiącach.

W roku obrotowym 2017/2018 spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 148 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 7.225 tys. zł. Rok wcześniej zysk netto Outdoorzy S.A. sięgnął 137 tys. zł, a przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 7.344 tys. zł.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum