Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Paradoks w sieci Fielmann. Zwolnienia i zatrudnienia jednocześnie

Optyk Fielmann rozstaje się z setkami pracowników. Środek ma zostać przeprowadzony w dwóch etapach: pierwszy etap obejmuje redukcję 66 miejsc pracy, w szczególności w centrali firmy w Hamburgu i ma trwać do czerwca 2024 r. W tym miejscu pojawia się program wolontariatu. Według Tagesschau w drugim etapie do 2025 r. zostaną zlikwidowane setki miejsc pracy .
Reklama

Zwolnienia dotyczą tylko pracowników korporacyjnych. W samej branży nie powinno być zwolnień, wręcz przeciwnie, poszukiwani są optometryści i audiolodzy, a wakatów są setki. W sumie Fielmann zatrudnia obecnie około 22 600 osób.

Fielmann stawia na nowe technologie

Redukcje zatrudnienia są konieczne, ponieważ grupa firm chce skoncentrować się na rozwijającym się na arenie międzynarodowej biznesie omnichannel: „Digitalizujemy, automatyzujemy i standaryzujemy nasze podstawowe procesy, aby ponownie stać się liderem kosztowym, a tym samym pozostać liderem cenowym” – cytuje rzeczniczka firmy jak powiedziano.

 

Spadek zysku w sieci salonów Fielmann

Ostatnio Fielmann musiał odnotować znaczny spadek zysku w 2022 roku: podczas gdy sprzedaż grupy wzrosła o 5 procent do 1,76 miliarda euro, wynik przed opodatkowaniem spadł o 23,4 procent do 160,7 miliona euro w porównaniu z poprzednim rokiem. Równie gwałtownie spadł zysk po opodatkowaniu, bo o 23,9 proc. i osiągnął wartość zaledwie 110 mln euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum