Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pierwsza w Polsce siłownia pod patronatem Fundacji Truckers Life w MDC² Park Gliwice

W Gliwicach, w komercyjnym obiekcie logistycznym MDC², powstaje pierwsza w Polsce zewnętrzna siłownia realizowana we współpracy z Fundacją Truckers Life.
Reklama

W ostatnich 20 latach handel międzynarodowy wzrósł w Polsce ponad dwukrotnie, a sprzedaż internetowa rozwija się osiągając wzrosty z roku na rok. Podążając za trendem, najemcy poszukują magazynów i generują coraz większe zapotrzebowanie na takie powierzchnie. Polska należy do najszybciej rozrastających się rynków magazynowych w Europie i zajmuje 2. miejsce pod względem dynamiki jego rozwoju. Rynek powierzchni magazynowych ewoluuje nie tylko pod względem ilościowym – wzrasta także jakość usług. Przejawia się to między innymi w praktykach wdrażanych z myślą o prowadzeniu zrównoważonego biznesu.

 

W łańcuchu logistycznym jedno z kluczowych ogniw stanowi kierowca samochodu ciężarowego, który dostarcza towary przeznaczone do magazynowania. W efekcie coraz więcej uwagi rynku logistycznego skupia się na komforcie pracy kierowców. Ich kondycja i samopoczucie w pracy wpływa pośrednio na jakość procesów, w które zaangażowani są deweloperzy i właściciele powierzchni magazynowych. Dlatego dobrostan kierowców nabiera znaczenia w strategii MDC² dotyczącej społecznej odpowiedzialności w ramach działań zgodnych ze strategią ESG spółki.

MDC² we współpracy z Truckers Life uruchamia pierwszą w Polsce siłownię 

Na terenie gliwickiego obiektu powstanie unikatowa strefa relaksu i sportu pod nazwą Rest&Move. W ramach tej koncepcji powstaną strefa sportowa, w tym: siłownia, boisko typu multisport oraz miejsca do odpoczynku otoczone nasadzeniami gwarantującymi bioróżnorodność i zdrowe powietrze. Zasadzone zostaną naturalne łąki kwietne, nieopodal terenu stanie pasieka, którą będą zarządzać lokalni bartnicy. Ideą projektu „Rest&Move” jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy wszystkich korzystających z obiektów magazynowych dewelopera.Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum