Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

PKN Orlen: odpisy na 3,1 mld zł

PKN Orlen przewiduje ujęcie w skonsolidowanym rocznym sprawozdaniu za 2022 r. odpisów na 3,1 mld zł - poinformował w czwartek koncern. Jednocześnie spółka zamierza odwrócić odpis na 0,2 mld zł, w sumie negatywny wpływ odpisów dla grupy Orlen wyniesie 2,9 mld zł.
Reklama

Jak poinformował Orlen w komunikacie poszczególne odpisy aktualizujące wartość aktywów dotyczą wynoszą: 0,4 mld zł dla segmentu Rafineria w PKN Orlen, 0,6 mld zł dla segmentu Upstream PKN Orlen, 1,1 mld zł dla segmentu Rafineria w Orlen Lietuva, 0,6 mld zł dla segmentu Rafineria w Orlen Unipetrol, 0,1 mld zł dla segmentu Petrochemia w Orlen Unipetrol, oraz 0,3 mld zł dla segmentu Upstream w Grupa Exalo Drilling.

Jednocześnie koncern zasygnalizował ujęcie w sprawozdaniu skonsolidowanym odwrócenie odpisu na 0,2 mld zł w segmencie Upstream w Grupie Orlen.

Dodatkowo w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za 2022 r. spółka przewiduje odpisy na 0,1 mld zł z powodu utraty wartości udziałów w Orlen Lietuva i Grupie Exalo Drilling, a także odwrócenie odpisów na 0,5 mld zł w spółce Orlen Upstream.

Jak podkreślił Orlen, odpisy mają związek z utratą wartości aktywów, wynikającej głównie ze zmiany otoczenia makroekonomicznego, zmiany stopy dyskonta, kluczowych aktów prawnych wchodzących w skład pakietu regulacji mających na celu przeciwdziałanie nadmiernemu wzrostowi cen energii elektrycznej i gazu ziemnego oraz obowiązującego w Republice Czeskiej podatku od nadmiarowych zysków.

PKN Orlen opublikuje jednostkowy i skonsolidowany raport za rok 2022 28 kwietnia 2023 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum