Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

IKEA pokazuje pokoje bezdomnych

Wspólnie z naszym krajowym partnerem charytatywnym, firmą Shelter, uruchomiliśmy dziś w czterech sklepach IKEA „Real Life Roomssets”. Oprócz nowych badań, które ujawniają opinię publiczną na temat sytuacji mieszkaniowej w Wielkiej Brytanii, nasza nowa kampania ma na celu podniesienie świadomości problemu i zwrócenie uwagi na rzeczywiste warunki życia osób, które w wyniku tego są zmuszone do tymczasowego zakwaterowania, wskazuje IKEA.
Reklama

Według badań zleconych przez IKEA, jedna osoba na pięć (21%) w Wielkiej Brytanii martwi się utratą domu, a połowa (49%) twierdzi, że gdyby straciła swój obecny dom, miałaby trudności ze znalezieniem innego miejsca do życia. W ubiegłym roku, aby nadążyć za kosztami mieszkaniowymi, 18% osób w Wielkiej Brytanii twierdzi, że podjęło dodatkową pracę, 17% zrezygnowało z posiłków, a kolejna czwarta (25%) rozważyłaby to. 

Kryzys bezdomności w sieci IKEA. Nowa kampania czy realny problem?, fot. IKEA/UK
Kryzys bezdomności w sieci IKEA. Nowa kampania czy realny problem?, fot. IKEA/UK

Jedna na 208 osób w Anglii doświadcza obecnie bezdomności, a tysiące osób może stracić swoje domy do końca roku w wyniku kryzysu związanego z kosztami życia. Wspólnie z Shelter stworzyliśmy „Prawdziwe zestawy pokojowe”, aby podnieść świadomość tego problemu i pokazać prawdziwe warunki życia osób, które w rezultacie są zmuszone do tymczasowego zakwaterowania.

Zestawy pokojów, które są wyraźnym przeciwieństwem tych, które można znaleźć w naszych słynnych, inspirujących i dobrze zaprojektowanych salonach wystawowych, oparte są na prawdziwych historiach mieszkańców zaangażowanych sklepów. Każdy zestaw pokoi podkreśla ciasne, niebezpieczne i nieodpowiednie przestrzenie, w których coraz większa liczba bezdomnych jest zmuszona doświadczać, mieszkając w tymczasowych mieszkaniach.   

Kryzys bezdomności w sieci IKEA. Nowa kampania czy realny problem?, fot. IKEA/UK
Kryzys bezdomności w sieci IKEA. Nowa kampania czy realny problem?, fot. IKEA/UK

Tymczasowe zakwaterowanie, które może przybrać formę hosteli, pensjonatów, jednopokojowych kawalerek i ciasnych mieszkań, jest zapewniane przez rady kwalifikującym się rodzinom, które są bezdomne i ma być właśnie tym: tymczasowe. Jednak z powodu braku mieszkań socjalnych niektóre rodziny przez lata mieszkają w mieszkaniach tymczasowych i bardzo często są proszone o kilkukrotną przeprowadzkę z krótkim wyprzedzeniem.

Prawdziwe zestawy pokojowe od IKEA

Ta kampania jest częścią naszej długoterminowej współpracy z organizacją Shelter, która domaga się budowy 90 000 domów socjalnych rocznie do 2030 r., aby pomóc w rozwiązaniu problemu mieszkaniowego. Dodatkowo przyłączamy się również do kampanii Shelter mającej na celu zmianę ustawy o wyrównywaniu i rewitalizacji nową opłatą infrastrukturalną, aby zapewnić, że wszystkie nowe, naprawdę przystępne cenowo domy będą mieszkaniami socjalnymi. Cztery zestawy pokoi znajdują się w sklepach IKEA (IKEA) Birmingham, IKEA Bristol, IKEA Hammersmith i IKEA Warrington) w pobliżu miast, w których występuje jeden z najgorszych poziomów bezdomności w kraju*:

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum