Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Praca dla tysiąca osób w nowym magazynie LPP

Rozpoczęte w styczniu br. prace przy budowie Fulfillment Center przeznaczonego do obsługi zamówień online polskiego producenta odzieży osiągnęły półmetek. Spółka już rozpoczęła działania rekrutacyjne.
Reklama
  • Zarząd firmy ocenia, że powstający w Jasionce magazyn to dla LPP kluczowy projekt z punktu widzenia usprawniania dystrybucji.
  • Spółka przewiduje osiągniecie docelowego pułapu zatrudnienia na poziomie blisko 1000 osób do czasu pełnego uruchomienia nowego magazynu, zaplanowanego w czwartym kwartale br.

Rozpoczęte w styczniu br. prace przy budowie Fulfillment Center przeznaczonego do obsługi zamówień online polskiego producenta odzieży osiągnęły półmetek. W tym czasie wykonane zostały wszystkie prace ziemne oraz wylane fundamenty, na których zamontowano 400 betonowych słupów, stanowiących bazę pod ukończoną właśnie konstrukcję stalową dachu obiektu.

LPP usprawni logistykę

- Powstający w Jasionce magazyn to dla LPP kluczowy projekt z punktu widzenia usprawniania naszej dystrybucji. Dlatego cieszę się, że po zaledwie kilku miesiącach od wbicia pierwszej łopaty, możemy wspólnie z naszymi partnerami i w obecności władz regionu, symbolicznie zamknąć pierwszy etap budowy. Zawieszona dziś wiecha jest potwierdzeniem, że projekt realizowany jest zgodnie z harmonogramem i już za kilka miesięcy, dzięki determinacji wszystkich firm zaangażowanych w realizację tej inwestycji, nowy obiekt zostanie włączony do globalnej sieci logistycznej LPP – komentuje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Kolejne etapy inwestycji, w tym zaplanowane na koniec czerwca zamknięcie budynku blachą dachową oraz elewacją pozwolą deweloperowi, firmie Panattoni, na rozpoczęcie już wkrótce prac wewnętrznych. Tempa nabiera również montaż części biurowej.

Prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu wokół magazynu mają zakończyć się już w sierpniu. Zaplanowane wówczas udostępnienie przez dewelopera budynku hali pozwoli LPP na przyjęcie pierwszych dostaw zaplecza technologicznego i rozpoczęcie wyposażania obiektu w systemy magazynowe oraz przygotowania do uruchomienia magazynu w czwartym kwartale br.

LPP szuka pracowników

Równolegle do prac budowlanych spółka rozpoczęła działania rekrutacyjne. W ramach pierwszej fazy zaplanowane jest zatrudnienie pracowników m.in. na stanowiska brygadzistów, operatorów systemów magazynowych i elektromechaników.

LPP prowadzi również nabór dla analityków oraz specjalistów ds. kontroli jakości, logistyki, dokumentacji i bezpieczeństwa. Spółka przewiduje osiągniecie docelowego pułapu zatrudnienia na poziomie blisko 1000 osób do czasu pełnego uruchomienia nowego magazynu, zaplanowanego w czwartym kwartale br.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum