Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Puda o wykupie kwiatów: Z najnowszych danych wynika kwota 32 mln zł

Związana z pomocą dla posiadaczy chryzantem potencjalna kwota do wykorzystania to 32 mln zł - powiedział minister rolnictwa Grzegorz Puda, powołując się na dane z czwartku z godziny 16. Przypomniał, że wnioski można składać do piątku, a rząd na ten cel przeznaczył 180 mln zł.
Reklama

Jak podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi w piątek na antenie Programu I Polskiego Radia, cena 20 zł za doniczkę i 3 zł za kwiaty cięte "to jest dobra cena".

Szef MRiRW zaznaczył, że szczegóły akcji będą znane w piątek wieczorem. "Do dzisiaj będzie można składać wnioski więc będziemy wiedzieli tak naprawdę ile osób i ilu kontrahentów (je złożyło - PAP)".

Według przytoczonych przez Pudę "najświeższych danych z czwartku z godziny 16.00 potencjalna kwota sumując do wykorzystania to 32 mln zł". "A przypomnę, że rząd na ten cel przeznaczył minimum 180 mln zł. Mamy jeszcze dużą rezerwę" - podkreślił.

Pomoc dla posiadaczy chryzantem jest udzielana na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z powodu zamknięcia cmentarzy w całym kraju w dniach 31 październik - 2 listopada w związku z nasileniem się pandemii koronawirusa. Pomoc przysługuje posiadaczowi co najmniej 50 chryzantem doniczkowych lub 200 sztuk chryzantem ciętych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum