Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Robot pomoże pracownikom magazynowym IKEA

FM Logistic pozyskał autonomicznego robota MIR 500 (Mobile Industrial Robots), który usprawni procesy magazynowe w Centrum Dystrybucyjnym IKEA w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego. Robot MIR 500 będzie współpracował z pracownikami magazynowymi przy transporcie palet i innych ładunków do wagi 500 kg, by odciążyć ich od czynności nieproduktywnych, poprawić bezpieczeństwo i zoptymalizować koszty.
Reklama

Technologia Mobile Industry Robots jest znacznie tańsza w użytkowaniu niż konkurencyjny koncept wózków samojezdnych AGV - w tym konkretnym przypadku to rozwiązanie ponad dwa razy tańsze niż AGV.

Robot MIR 500 omija przeszkody, jest elastyczny w stosowaniu i nie wymaga pracochłonnych konfiguracji. Dzięki tworzonej przez robota mapie przestrzeni i wykorzystaniu sztucznej inteligencji, autonomiczne roboty mobilne bez pomocy człowieka potrafią nawigować i wybrać najdogodniejszą trasę jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

Maszyna będzie samodzielnie pracowała w Centrum Dystrybucyjnym IKEA w Jarostach. Obecnie firma przeprowadza szkolenia pracowników magazynowych i osób, które będą nadzorować robota, a w ciągu kilku tygodni MIR 500 ma pracować już w pełni samodzielnie 24/24 i 7/7.

- Wdrożenie robota MIR w Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach to kolejny krok przy optymalizacji procesów, a także wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań do naszych operacji magazynowych - mówi Sebastian Kaczmarski, Central Fulfilment Operations Manager PL w IKEA.

Jest to już kolejne wdrożenie tego typu robota w FM Logistic realizowane wspólnie z dostawcami firmą ASTOR i ABZ Automatyka.

 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum