Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

RTE Poland partnerem sieci Decathlon

W grudniu ub.r. miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną a RTE Poland Sp. z o. o. Przedmiotem dokumentu jest planowana na terenie należącym do PSSE budowa fabryki rowerów. Jej inwestorem i właścicielem jest RTE Poland Sp. z o.o., spółka córka portugalskiego RTE S.A. Fabryka będzie produkowała rowery tylko i wyłącznie na potrzeby sieci Decathlon.
Reklama

Celem projektu ze strony RTE Group jest zwiększenie zdolności produkcyjnej w Europie dzięki partnerstwu z Decathlonem, czołową marką na światowym rynku rowerów. Hala produkcyjna ma zbliżyć produkcję do ważnych rynków w Europie Środkowej i Wschodniej, a także do wybranych rynków Europy Zachodniej.

Inwestycja w Machnaczu w woj. kujawsko-pomorskim będzie obejmować roboty budowlane od podstaw, stworzenie infrastruktury pomocniczej, a także zakup i instalację maszyn i sprzętu potrzebnych do wdrożenia pełnego procesu produkcyjnego oraz powiązanych procesów logistycznych. Prace będą realizowane w dwóch etapach. W pierwszym, który planowo rozpocznie się w styczniu 2021 roku, powstaną hale o łącznej powierzchni 20 000 mkw. i zajmą grunt o powierzchni 65 000 mkw. W kolejnym etapie nastąpi rozbudowa fabryki. Inwestor zakłada, że w późniejszych etapach powierzchnia fabryki może przekroczyć 40 000 mkw. Taka kubatura, wraz
z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i bardzo wysoką automatyzacją produkcji, pozwoli na bardzo dużą wydajność fabryki. Całość, według szacunków inwestora, w pierwszej fazie projektu ma kosztować 80 milionów zł.

- Szacujemy, że już w pierwszej fazie projektu będziemy wytwarzać nawet 500 000 nowych rowerów rocznie. Uruchomienie kolejnej części fabryki pozwoli na podwojenie tej liczby. Docelowo planujemy rozbudować fabrykę i zwiększyć łączną moc produkcyjną do 1,5 mln pojazdów rocznie. Nasz nowy zakład produkcyjny to fabryka 4.0 – będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, a zarządzanie produkcją oparte zostanie na inteligentnych systemach, co pozwoli na produkowanie nie tylko bardzo dużej liczby rowerów, ale też zachowanie ich najwyższej jakości i spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa - powiedział Jorge Salgado, prezes RTE Poland Sp. z o. o.

Produkcja będzie obejmowała takie elementy łańcucha wartości jak: malowanie ram, widelców i innych komponentów, wytwarzanie obręczy rowerowych, składanie kół oraz całych rowerów. Sieć Decathlon Polska zakłada, że nawet 60% rocznej produkcji machnackiej fabryki trafi na eksport – na rynki krajów Unii Europejskiej. Inwestor z kolei szacuje, że w pierwszej fazie projektu zatrudnienie znajdzie 70 osób, a w miarę rozwoju fabryki zatrudnienie może zostać zwiększone.

W nowej hali będą produkowane wszystkie modele rowerów dostępne w ofercie Decathlonu. Do tej pory wytwarzano je w Rumunii, Portugalii i Francji. Zlokalizowanie kolejnych linii w Polsce było posunięciem strategicznym – zadecydowały o nim świetna ze względu na plany eksportowe lokalizacja, stabilność gospodarcza oraz wysoka kultura przemysłowa.

Decathlon to międzynarodowy producent i dystrybutor odzieży oraz sprzętu sportowego działający od 1976 r. W Polsce otwarcie pierwszego sklepu sieci Decathlon miało miejsce w 2001 r. na warszawskim Targówku. Obecnie w Polsce istnieje już ponad 50 sklepów Decathlon, zatrudniających ok. 3500 osób. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum