Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Sieć RTV Euro AGD zarobiła ponad 277 mln zł. Otworzyła 13 sklepów, zamknęła 3

Spółka Euro-Net prowadząca sieć sklepów z szyldem Rtv Euro Agd wypracowała za 2021 rok 277 356 765 zł zysku w porównaniu do 299 931 882 zł zysku za 2020 r.
Reklama

13 otwarć i 3 zamknięcia RtV Euro Agd 

Spółka Euro-Net w ubiegłym roku otworzyła łącznie 13 nowych sklepów. Nowe placówki otwarto w Kościerzynie, Pszczynie, Dęblinie, Łęcznej, Działdowie, Iławie, Piszu, Pleszewie, Poznaniu, Nowej Soli, Szamotułach, Gorzowie oraz Świdninie.  Jednocześnie na podstawie oceny potencjału i prognozowanych wyników finansowych sklepów spółka postanowiła zamknąć placówki w Katowicach, Szczecinie oraz Gorzowie.

Ostatecznie na koniec grudnia 2021 r. liczba placówek handlowych w całej sieci uległa zwiększeniu z 305 do 315 salonów.

Na koniec roku 2021 Spółka Euro-net posiadała 315 sklepów w 208 miejscowościach Polski.

Firma planuje utrzymanie tempa rozwoju sieci dostosowanego do rozwoju rynku oraz nowych propozycji zgłaszanych przez deweloperów.

Zarząd zadowolony z finansów

- Aktualna i przewidywana sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra, rok 2021 zakończył się dwucyfrowym wzrostem sprzedaży zaś nieznaczne obniżenie wyniku w stosunku do roku 2020 roku wynika z dodatkowego kosztu podatku od sprzedaży detalicznej, który obciążył wynik po raz pierwszy w 2021 roku. Poziom zysku i sprzedaży zarząd ocenia szczególnie wysoko bezwzględnie, jak również na tle występujących tendencji i zjawisk rynkowych związanych z gospodarczymi skutkami pandemii wirusa SARS-CoV-2 - podał zarząd firmy.

Wobec spółki toczą się dwa postępowania dotyczące rozliczeń podatku VAT za okresy od marca do września 2013 roku oraz od października 2013 roku do kwietnia 2014 roku. W postępowaniu za miesiące od marca do września 2013 roku spółka złożyła skargę od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego do Naczelnego Sądu Administracyjnego i oczekuje na wyznaczenie terminu rozprawy. W postępowaniu za miesiące od października 2013 roku do kwietnia 2014 w I kwartale 2022 roku spółka otrzymała decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podtrzymującą wcześniejszą decyzję Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, w której zakwestionowana została prawidłowość części rozliczeń.  Spółka całkowicie nie zgadza się z decyzjami organów skarbowych i dochodzi swoich praw w drodze sądowego postępowania administracyjnego.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum