Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Strajk w sklepach H&M - pracownicy chcą podwyżki płac

Niemiecki związek zawodowy Vereinte Dienstleistungsgewerkschaft wezwał do strajku ostrzegawczego pracowników H&M w Bremie i Dolnej Saksonii z powodu nieudanych negocjacji płacowych w handlu detalicznym. Działania planowane są również na najbliższe dni.
Reklama

Związek zawodowy Vereinte Dienstleistungsgewerkschaft (Verdi) wezwał pracowników H&M do strajku ostrzegawczego 2 czerwca. Jak potwierdził rzecznik związku zawodowego Tobias Uelschen w rozmowie z Weser-Kurier, dotyczy to trzech oddziałów H&M w Bremie – na Obernstrasse, w Weserpark i na Waterfront. Ponadto pracownicy oddziałów H&M w Posthausen koło Dodenhof, w Oldenburgu i Wilhelmshaven zostali wezwani do strajku całodziennego.

Powodem są nieudane negocjacje płacowe w handlu detalicznym. Pracownicy domagają się podwyżki stawki o 2,50 euro za godzinę, co oznaczałoby wzrost płacy o około 14 proc. dla typowej sprzedawczyni. Verdi zaproponował niedawno zwiększenie dochodów o 3 proc. w tym roku i o 2 proc. w roku następnym, z jednorazową rekompensatą inflacyjną w wysokości maksymalnie 1000 euro.

Negocjacje zbiorowe dla pracowników handlu detalicznego zostaną wznowione w przyszłym tygodniu. Do tego czasu trwały będą strajki ostrzegawcze w sklepach sieci H&M.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum