Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Swarovski zamyka rok 2022 dwucyfrowym wzrostem sprzedaży

Firma rodzinna z Austrii, której działalność opiera się na kryształach Swarovski, zanotowała rekordowy wzrost sprzedaży, osiągając poziom o 10% wyższy niż w roku poprzednim, wynoszący 1,83 miliarda euro, co stanowi największy wzrost w ciągu ostatnich siedmiu lat.
Reklama

Po trzech latach znacznych strat, w roku 2022 Swarovski odnotował pozytywne wyniki. Firma zanotowała wzrost w każdej głównej kategorii produktów, szczególnie w biżuterii, gdzie sprzedaż wzrosła o 15%. Wszystkie kanały sprzedaży, w tym internetowy, stanowiący 20% sprzedaży detalicznej, również odnotowały wzrost o 5%.

Swarovski przypisuje znaczną redukcję ubiegłorocznej straty i osiągnięcie wyniku poprawie marży brutto zgodnie ze strategią brandingową, wzrostowi sprzedaży oraz oszczędnościom kosztów operacyjnych.

Nowa biżuteria od Swarovski

Wprowadzenie nowych kolekcji biżuterii, koncepcji handlowych WonderLux i WonderColor oraz kampanii z Bellą Hadid, stworzonych przez dyrektor kreatywną Giovannę Engelbert, wzmocniło pozycję firmy i zapewniło nową ekspozycję w 2022 roku. Swarovski nawiązał także nowe partnerstwa z luksusowymi markami, takimi jak Aquazzura, oraz wieloletnimi partnerami motoryzacyjnymi, takimi jak BMW, a także podpisał dziesięcioletnią umowę licencyjną z firmą EssilorLuxottica.

Jaka przyszłość czeka markę Swarovski?

Grupa patrzy z ufnością w rok 2023, koncentrując się na zdyscyplinowanej realizacji nowej strategii i biznesplanu LUXignite, z naciskiem na innowacje produktowe i dalsze inwestycje w sieć detaliczną i kluczową markę. Swarovski podkreśla, że dokonał zachęcającego startu na wszystkich rynkach, w tym w Chinach, i planuje zachwycić klientów na całym świecie poprzez nowe kolekcje biżuterii, stworzone diamenty oraz doświadczenia zakupowe.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum