Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Szef Pumy przeszedł do konkurencji

Jak poinformował portal Fashion Network, odchodzący szef Pumy Bjørn Gulden ma przejść do konkurencji - korporacji Adidas. Według Manager Magazine, który powołuje się na informacje z wewnątrz firmy, ówczesny szef Pumy ma zostać dyrektorem generalnym Adidas.
Reklama

Gulden ma w ten sposób zastąpić Kaspera Rorsteda, aktualnie piastującego stanowisko dyrektora generalnego Adidas, który jakiś czas temu ogłosił swoje odejście z firmy. Adidas potwierdził w popołudniowym ogłoszeniu, że firma prowadzi rozmowy z Bjørnem Guldenem jako potencjalnym następcą Rorsteda.

 

Nowy szef firmy Puma

Jednocześnie Puma wczesnym popołudniem ogłosiła, że ​​Gulden nie przedłuży swojego kontraktu, który wygasa z końcem 2022 roku. Od 1 stycznia zastąpi go jedne z członków zarządu,  Arne Freundt. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez cztery lata. 

Myślę, że teraz jest właściwy czas dla Pumy, dla mojego następcy i dla mnie, aby opuścić firmę – skomentował Gulden na Twiterze. Wciąż mam dużo energii do pełnienia roli operacyjnej przez następne 5 do 10 lat, ale to byłoby zbyt długo dla Pumy - dodał.

Według Héloïse Temple-Boyer, Przewodniczącej Rady Nadzorczej, Arne Freundt jest uznanym liderem firmy jako CEO. - Jest wskazanym kandydatem i idealnym wyborem, aby kontynuować bardzo udaną ścieżkę Pumy i jeszcze bardziej przyspieszyć dynamikę firmy - skomentowała Temple-Boyer. Odnosząc się do Guldena, powiedziała, że ​​skierował Pumę z powrotem na drogę do sukcesu i zapewnił, że opuści firmę w szczytowej formie.

Arne Freundt mający 42 lata, pracuje dla Pumy od ponad dziesięciu lat i jest w zarządzie od czerwca 2021 r.

Wzrosły akcje Adidasa, akcje Pumy spadły

Po tym, jak wiadomość stała się znana, akcje Adidasa wzrosły już o 14 procent i zwiększyły swoje zyski do ponad 22 procent. Tymczasem akcje Pumy spadły o 6 proc.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum