Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Tania siła robocza z Polski. Niemiecka fabryka poszukuje 400-500 pracowników

Znany na globalną skalę producent obuwia, marka Birkenstock, zdecydował się na lokalizację swojej nowej fabryki w Niemczech, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Polską. Według doniesień miejscowych mediów, fabryka ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych pracowników.
Reklama

Fabryka Birkenstock, która została zlokalizowana w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, pozwala firmie skorzystać z korzyści wynikających zarówno z lokalizacji w Niemczech, jak i bliskości polskiego rynku pracy.

 

 

Polacy chcą pracować w Niemczech 

Informacje na temat zainteresowania pracą w nowej fabryce spotkały się z dużym odzewem. Wielu osób docenia dobrą reputację marki Birkenstock, jako producenta wysokiej jakości butów i zaangażowanie firmy w stworzenie przyjaznego środowiska pracy.

Dyrektor techniczny Birkenstock, Mark Jensen, udzielił wywiadu gazecie Nordkurier, podkreślając znaczenie nowego zakładu w Pasewalku jako kluczowego projektu dla firmy. Jensen wyjawił, że inwestycja w ten zakład to 120 mln euro, co stanowi największą inwestycję w historii firmy. Jensen podkreślił, że inwestycja ta przyczyni się do stworzenia miejsc pracy dla 400-500 osób, co ma pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę i mieszkańców regionu.

Głosy krytyki

Birkenstock zatrudnia wielu Polaków w magaznynach za pośrednictwem firmy Euregio i jak informuje nas osoba, która chce zostać anonimowa Polacy i Niemcy pracują w nich na innych warunkach. Niemieckim pracownikom nie proponuje się przymusowych nadgodzin, mają też dłuższe i bardziej elastyczne przerwy. Z tego względu rotacja wśród polskich pracowników jest bardzo wysoka, a dłuższy niż półroczny staż pracy jest raczej wyjątkiem niż regułą. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum