Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

TXM: Są problemy ze skompletowaniem załogi sklepów

Zgodnie z aktualną na dzień 15 marca 2020 roku wiedzą, TXM S.A. spodziewa się, iż skutki koronawirusa SARS-CoV-2 będą miały bardzo istotny wpływ - aczkolwiek niemożliwy do oszacowania - na działalność spółki i jej przyszłe wyniki finansowe - podano w komunikacie.
Reklama

Od 11 marca 2020 roku spółka identyfikuje istotny i postępujący spadek wejść klientów do sklepów TXM. W ujęciu tydzień do tygodnia wejścia klientów 11 marca wykazały 23 % spadek natomiast 14 marca - nie uwzględniając sklepów obowiązkowo zamkniętych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia - o 74%.

Od 14 marca zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego zamknięte zostaną galerie handlowe, w których zlokalizowane są sklepy TXM. Dotyczy to 21 % sieci całości sieci TXM.
Część sklepów TXM działa w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży mniejszej niż 2000 mkw, dzięki czemu nadal prowadzą działalność. Ich liczba będzie jednak zmieniała się w czasie gdyż spółka indywidualnie rozważa zamknięcie kolejnych sklepów.

W części sklepów TXM zidentyfikowany został problem związany ze skompletowaniem załogi sklepów, gdyż skorzystała ona z uprawnień opiekuńczych będących następstwem Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z koronawirusem SARS-CoV-2

Spółka poinformowała, iż na okres wiosenno-letni ma zapewnioną dostępność zapasu towarowego ze względu na zdywersyfikowane źródła dostaw towarów. Dostawy te uzależnione są tylko od zdolności płatniczych.Spółka nie identyfikuje na dziś dzień problemów w łańcuchu logistycznym - czytamy w komunikacie.

W ramach logistyki krajowej (centrum dystrybucji <-> sklepy) identyfikowane są ograniczenia w częstotliwości realizowanych przesyłek wynikające z wdrożonych przez partnerów logistycznych procedur sanitarnych.

W ramach możliwości realizacji odbiorów gotówki identyfikowane są ograniczenia w częstotliwości realizowanych odbiorów wynikające z wdrożonych przez partnerów konwojujących procedur sanitarnych.

Obecna sytuacja wpływa na spadek bieżącej sprzedaży, co będzie mieć istotny, negatywny wpływ na płynność finansową TXM oraz będzie negatywnie rzutować na wyniki finansowe za rok obrotowy 2020. Prawdopodobnie będzie też rzutować na zdolność TXM do realizacji założeń restrukturyzacyjnych, przewidzianych w planie restrukturyzacyjnym.

Jednocześnie spółka podejmuje szereg działań mających zapewnić ciągłość operacyjną, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej ochrony swoim pracownikom jak i klientom.

 

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum