Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ukraiński miliarder otworzy w Polsce 30 sklepów sportowych, istniejące zmodernizuje

Intersport, zajmujący się sprzedażą detaliczną artykułów sportowych i turystycznych, zamyka sklep w Galerii Handlowej Zielone Arkady w Bydgoszczy. Ale w ramach realizowanej strategii planuje w najbliższej przyszłości zwiększyć liczbę salonów stacjonarnych.
Reklama

"Intersport Polska informuje, że wobec zakończenia się umowy najmu lokalu w Galerii Handlowej Zielone Arkady w Bydgoszczy oraz przeprowadzanym procesem optymalizacji sieci sprzedaży, w dniu dzisiejszym został zamknięty sklep w tym centrum handlowym" - podała spółka w komunikacie.

Jak podkreśla, obecnie nie ma w planach kolejnych zamknięć sklepów w Polsce. W ramach realizowanej strategii planuje nawet zwiększyć liczbę salonów stacjonarnych do 66 w ciągu najbliższych 3-4 lat. Obecnie prowadzi na terenie naszego kraju 36 sklepów pod marką Intersport.

10 mln euro na otwarcia i modernizacje 

Według informacji na stronie internetowej, 19 kwietnia 2023 r. spółka Intersport Polska zawarła z ukraińskim EpicentrK Llc z siedzibą w Kijowie oraz partnerem biznesowym inwestora - Paravita Holding Limited z siedzibą w Nikozji na Cyprze umowę dotyczącą wspólnej inwestycji w polską spółkę. Inwestor działa w tej samej branży co polski detalista i prowadzi w Ukrainie działalność pod marką Intersport.

Umowa przewiduje inwestycję należącej do ukraińskiego miliardera Ołeksandra Herehy firmy EpicentrK wraz z partnerem biznesowym Paravita Holding z Cypru o wartości 10 mln euro. Kwota ta zostanie przeznaczona m.in. na otwieranie nowych sklepów oraz modernizację już istniejących lokalizacji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum