Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wierzyciele TXM przyjmują układ

Zarząd TXM S.A. w restrukturyzacji poinformował, że postanowieniem Sędziego Komisarza z dnia 15 maja 2020 roku w przedmiocie głosowania nad warunkami układu stwierdzono, że wierzyciele TXM przyjęli z pominięciem zwoływania zgromadzenia wierzycieli układ.
Reklama

Postanowienie to jest następstwem wykonania przez Nadzorcę Sądowego zobowiązania zawartego w sentencji postanowienia Sądu Rejonowego dla m.st Warszawy w Warszawie, określającego tryb głosowania nad układem w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki. Nadzorca Sądowy wykonując zarządzenie przedłożył do sądu wszystkie dokumenty formalnie związane z głosowaniem, w tym w szczególności: zbiorcze zestawienie wyników uczestnictwa wierzycieli w głosowaniu nad układem; grupowe zestawienie wyników głosowania nad układem wraz z rozbiciem na poszczególne grupy; zestawienie wierzycieli niezawiadomionych skutecznie o otwarciu procedury głosowania nad układem.

Podsumowanie wyników głosowania nad układem przedstawia się następująco: za układem zagłosowało 89,45% większości osobowej oraz 86 % większości kapitałowej; przeciw układowi zagłosowało 10,55% większości osobowej oraz 14% większości kapitałowej.

Nadzorca Sądowy wskazał, iż zachodzą podstawy do stwierdzenia przyjęcia układu w przyspieszonym postępowaniu układowym.

TXM prowadzi obecnie 230 sklepów.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum