Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Wittchen: Dostawy niezagrożone, sprzedajemy online

Zarząd Wittchen S.A. po dokonaniu oceny aktualnej sytuacji związanej z ogłoszonym stanem epidemiologicznym w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa COVID-19 oraz mając na uwadze związane z tym działania podjęte przez administrację rządową zarówno w Polsce jak i innych krajach m.in. w zakresie braku możliwości prowadzenia przez dotychczasowej działalności w centrach handlowych, poinformował, że czynniki te prawdopodobnie istotnie wpłyną na przyszłe wyniki finansowe Wittchen i jego grupy kapitałowej.
Reklama

- Spółka nie jest na chwilę obecną w stanie oszacować pełnych skutków (w tym finansowych), pandemii koronowirusa i działań podjętych przez administrację rządową w tym zakresie, wskazując przy tym, że utrzymywanie się takiego stanu przez dłuższy czas będzie miało negatywny wpływ na wyniki finansowe grupy kapitałowej Wittchen - podano w komunikacie.

W kontekście przyjmowania dostaw spółka informuje, że na chwilę obecną nie przewiduje zakłóceń w tym zakresie. Spółka wskazuje jednocześnie, że posiada znaczne zapasy oferowanych towarów, które są obecnie zlokalizowane w kilku magazynach na terytorium Polski, w tym magazynach wynajmowanych oraz w Centrum Logistycznym Wittchen w Palmirach. Pozycja spółki w kontekście ewentualnego wystąpienia czasowych przerw w dostawach (czego na chwilę obecną nie przewiduje), jest bezpieczna.

Wittchen wskazuje przy tym, iż powyższa ocena została sporządzona zgodnie z aktualną wiedzą posiadaną przez spółkę, przy czym na chwilę obecną trudne do oszacowania są dalsze konsekwencje pandemii koronowirusa COVID-19.

Spółka zaznacza ponadto, że cały czas rozwija sprzedaż za pośrednictwem sklepów i portali internetowych, która stanowi znaczny udział w strukturze przychodów grupy kapitałowej Wittchen.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum