Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel marki Pepco zabezpiecza się finansowo w obliczu skandalu księgowego w Steinhoff

Pepkor Europe, firma z grupy Steinhoff i właściciel między innymi marki Pepco, zabezpieczyła dwuletnią pożyczkę w wysokości 180 milionów funtów od amerykańskiej firmy inwestycyjnej Davidson Kempner. Jest to ważny sygnał dla innych sieci z grupy Steinhoff, takich jak Poundland, Harveys Furniture i Bensons for Beds, bo oznacza, że pomimo gigantycznego skandalu księgowego w Steinhoff biznes może toczyć się dalej – informuje GlobalData.
Reklama

Pożyczka zastąpi fundusze wcześniej dostarczone przez giganta handlu detalicznego z siedzibą w RPA, firmę Steinhoff, która obecnie jest w trakcie skandalu księgowego o szacunkowej wartości 5,3 miliarda funtów. PwC zostało wynajęte, aby wyjaśnić niejasności księgowe.

Jak mówi Andy Bond, dyrektor generalny Pepkor Europe, inwestycja była pierwszym krokiem do zmniejszenia zależności finansowej od Steinhoffa.

- Firma Davidson Kempner może być pewna bezpieczeństwa swoich decyzji, w końcu Poundland ma prawie 900 sklepów w Europie Zachodniej, obsługując około siedmiu milionów klientów tygodniowo. Kłopoty zarządu grupy Steinhoff najwyraźniej nie miały natychmiastowego wpływu na codzienną działalność Poundland, który ostatnio odnotował wzrost sprzedaży o 5,6 proc. w ciągu 12-tygodniowego okresu handlu poprzedzającego Święta Bożego Narodzenia – oceniają analitycy GlobalData.

- Co więcej, rok 2018 będzie pomyślnym rokiem dla dyskontów, ponieważ konsumenci starają się zaciskać pasa w obliczu rosnących kosztów i braku podwyżek płac, a Poundland jest dobrze przygotowany do przejęcia znacznej części tego rozwijającego się rynku - dodają.

Nie wiadomo jeszcze, na co środki zostaną wydane - obecnie wiemy, że są przeznaczone na plany ekspansji i wydatki kapitałowe, a pewna część pożyczki zostanie udostępniona Harveysowi i Benson for Beds.

- Inwestycja ta będzie dobrą wiadomością dla zarządu i 29 000 pracowników Pepkor w całej Europie – dodają analitycy.

Pepkor jest spółką holdingową, mającą udziały w handlu detalicznym w Afryce (gdzie handluje w dwunastu krajach), Australii i Europie Wschodniej. Grupa, założona w 1965 roku, zarządza portfelem sieci handlowych sprzedających przede wszystkim odzież, obuwie i tekstylia. Jego główne operacyjne filie to Pep and Ackermans w RPA, Best & Less w Australii i Pepco w Polsce. Grupa handluje ponad 4 600 sklepami i zatrudnia prawie 44 000 osób.

Steinhoff to międzynarodowy holding zarządzający około 12.000 sklepami o łącznej powierzchni sprzedaży 9 mln mkw., w ponad 30 krajach. Do jego marek należą m.in. takie sieci jak: abra, Conforama, Harveys, Bensons for Beds, Poundland/Dealz.

Reklama

Future of retail

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum