Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Właściciel Media Expert chce rozkręcić e-commerce. Nie zapomina o logistyce

Zysk firmy Terg, właściciela m.in. sieci elektromarketów Media Expert, wzrósł do 421.004.218,32 zł. Firma planuje dalszy rozwój sklepów internetowych, udoskonalanie procesów logistycznych oraz wsparcie organizacji poprzez poprawę działań informatycznych.
Reklama

Firma opublikowała sprawozdanie z działalności za okres od 01 kwietnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. 

Na co stawia TERG? Na e-commerce

W omawianym okresie firma kontynuowała wzmacnianie swojej pozycji w branży w skali kraju, w szczególności w sprzedaży internetowej a także podejmowała działania dla utrzymania rentowności sprzedaży, dalszego rozwoju i podnoszenia efektów finansowych.

Sprzedaż prowadzona była poprzez kanał e-commerce oraz spółki celowe prowadzące sprzedaż w sklepach detalicznych. W celu zwiększenia udziału w rynku e-commerce ciągle poszerzano ofertę towarów internetowych rozwijano sprzedaż poprzez trzy sklepy internetowe. Uzyskano wzrost sprzedaży internetowej w porównaniu do poprzedniego okresu, który był również efektem sytuacji pandemii Covid-19 i zmiany potrzeb klienta. Wspieranie intensywnymi działaniami marketingowymi online i bezpośrednie docieranie do klienta, przekazywanie informacji ofertach spółki w sieci detalicznej sklepów i obszarze ecommerce działających pod nazwą Mediaexpert, Electro, Avans pozwoliło na zwiększenie sprzedaży. Ciągle była poszerzana oferta towarów i usług sklepów internetowych z bezpośrednią dostawą, odbiorem w wybranym sklepie czy też odbiory na godzinę.

Sytuacja finansowa spółki

Za okres sprawozdawczy spółka wypracowała zysk netto w wysokości 421.004.218,32 zł (286.961.266,44 zł za okres 01 kwietnia 2019r. do 31 marca 2020r.)

Fir co jest efektem kontynuacji działań intensyfikujących sprzedaż internetową i detaliczną. Rozwojem poprzez ciągłe wdrażanie dodatkowych usług posprzedażowych oraz optymalizacji kosztów i rotacji towarów. 
Wynik na działalności operacyjnej wzrósł do 509.254.377,88 zł, suma bilansowa wyniosła 3.516.478.068,68 zł w porównaniu do poprzedniego okresu wzrosła o 36,9%, największy udział w aktywach przypada na aktywa obrotowe 84,3%, w których zapasy stanowią 62,1%.

Przewidywane kierunki rozwoju TERG

Najważniejszym zadaniem spółki w przyszłym okresie sprawozdawczym jest realizowanie systematycznego wzrostu sprzedaży, który umożliwi uzyskanie pozytywnych wyników finansowych oraz zwiększenie udziałów w rynku. 
W okresie sprawozdawczym kontynuowano prace poprawiające system magazynowy, usprawnienia systemu informatycznego, którego celem jest zwiększenie efektywności zarządzania magazynami, optymalizacja procesów logistycznych, które są niezbędne by nadążyć za zmieniającymi się warunkami rynkowymi i oczekiwaniami klientów.
Spółka również dostrzega możliwości dalszego wzrostu sprzedaży oraz rozwoju e-commerce poprzez ciągłe dostosowywanie oferty do potrzeb klienta, wdrażanie nowych usług, wspieranie działań zarządzania lojalnością klientów, atrakcyjną ceną i akcjami promocyjnymi.
Spółka planuje dalszy rozwój internetowych kanałów sprzedaży i promowanie marek, pod którymi spółka prowadzi sprzedaż e-commerce, tj. Mediaexpert.pl, Electro.pl., Avans.pl. Z uwagi na sytuację pandemiczną i zamknięcie części sklepów w centrach handlowych odnotowano zmianę struktury sprzedaży i wzrost zainteresowania sprzedażą internetową, co szczególnie zwraca uwagę na konieczność szerszego rozwoju tego kanału sprzedaży. Posiadane środki finansowe pozwolą na realizację planowanych na kolejny okres zamierzeń inwestycyjnych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum