Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Alkoholowy galimatias. Śpiewak pozwał Palikota, Palikot Śpiewaka

Jan Śpiewak zawiadomił prokuraturę o tym, że Jakub Wojewódzki i Janusz Palikot nielegalnie reklamują w internecie alkohol. Poinformował o tym we wpisie na Twitterze. Przypomnijmy, że Bartłomiej Misiewicz za reklamowanie wódki dostał  20 tys. zł grzywny. Palikot odpowiedział na zarzuty Śpiewaka, pozywając go do sądu o naruszenie dóbr osobistych i żądajac grzywny w wysokości 100 tys. zł na wybraną fundację charytatywną.
Reklama

Wcześniej w wywiadzie dla Portalu Spożywczego w odpowiedzi na pytanie o reklamowanie alkoholu w sieci, Janusz Palikot stwierdził, że nie jest influencerem, a prezentowane w mediach społecznościowych alkohole są jedynie degustacją i opowiadaniem o swojej pracy i inwestycjach. 

Jednak oburzony coraz częstszym propagowaniem alkoholu przez Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego, Jan Śpiewak złożył zawiadomienie do prokuratury na obu celebrytów, powołując się na art. 45(2) Ustawy z o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi: Kto (...) prowadzi reklamę lub promocję napojów alkoholowych lub informuje o sponsorowaniu imprezy masowej, z zastrzeżeniem art. 131 ust. 5 i 6, podlega grzywnie od 10 000 do 500 000 złotych.

 Złożyłem zawiadomienie do
@PK_GOV_PL na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa z art. 452 Ustawy z o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Od miesięcy ta dwójka arcypatusów łamie prawo reklamując wódkę w internecie - napisał na Twitterze Jan Śpiewak.

W odpowiedzi na postawione przez Jana Śpiewaka zarzuty, Janusz Palikot złożył również zawiadomienie do prokuratury. Tym razem, to Palikot pozwał Śpiewaka, żądając przy tym 100 tys. zł i przeprosin za zszarganie jego dobrego imienia i naruszenie dóbr osobistych. Pieniądze mają zostać przekazane na organizację charytatywną, wskazaną przez Palikota. 

- Jan Śpiewak jest pupilem obecnego obozu władzy – zaczyna Janusz Palikot i przypomina Śpiewakowi przegrane procesy, ułaskawienie po prawomocnym wyroku przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz… zdjęcia w mediach społecznościowych, na których reklamuje alkohol. Przypomnijmy, że cały spór jest o reklamowanie w mediach społecznościowych alkoholu. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum