Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Klienci szukają cukru w Biedronce. Ale w sklepach brakuje też mleka i mięsa

W drugiej połowie lipca odwiedziliśmy klika warszawskich sklepów Biedronka. Na sklepowych półkach widać znaczne braki. Są różne spekulacje na temat przyczyn - od braków kadrowych w logistyce po twarde negocjacje cenowe z dostawcami. Biedronka zdecydowała się nawet na reglamentację tego produktu. Od 20 lipca na jeden paragon będzie można maksymalnie kupić 10 kg cukru.
Reklama

Jakie towary nie są uzupełniane? Przede wszystkim brakuje mleka UHT, paczkowanego mięsa i wędlin, zupek chińskich, batonów, garmażerki marki własnej oraz ciastek paczkowanych.

Ceny żywności szybują

Według ostatnich danych GUS, ceny żywności w maju br. były wyższe niż przed rokiem o 14,1% (w kwietniu br. odpowiednio o 13,2%), a ceny napojów bezalkoholowych – o 7,6% (wobec 6,8% miesiąc wcześniej).

Dużo droższe niż przed rokiem były kasze i ziarna zbóż (o 27,3%) oraz pieczywo (o 26,5%). Znacznie wzrosły również ceny mięsa – przeciętnie o 18,4% (spośród artykułów w tej grupie dużo więcej niż rok wcześniej konsumenci płacili za mięso drobiowe – o 41,1% oraz mięso wołowe – o 32,6%, podrożało także mięso wieprzowe – o 16,7% oraz wędliny – o 10,7%). Więcej niż w maju ub. roku płacono również m.in. za ryż (o 18,3%), ryby i owoce morza (o 15,0%), warzywa (o 9,0%) oraz artykuły z grupy mleko, sery i jaja – przeciętnie o 14,7% (w tym ceny mleka wzrosły o 19,1%, jaj – o 16,7%, serów i twarogów – o 15,5%, śmietany – o 12,2%, a jogurtów – o 9,0%). Makarony i produkty makaronowe były droższe niż przed rokiem o 9,8%, a owoce – o 4,4%. Spośród napojów znacznie podrożała m.in. kawa (o 12,8%).

Puste półki w sklepach Biedronka

fot. dlahandlu.pl
fot. dlahandlu.pl

fot. dlahandlu.pl
fot. dlahandlu.pl

fot. dlahandlu.pl
fot. dlahandlu.pl

fot. dlahandlu.pl
fot. dlahandlu.pl

fot. dlahandlu.pl
fot. dlahandlu.pl

fot. dlahandlu.pl
fot. dlahandlu.pl

dlahandlu.pl
dlahandlu.pl

Przypomnijmy, puste półki w Biedronce i Lidlu początkowo dotyczyły Podkarpacia. Braki obejmowały głównie mąkę, sól i cukier. Potem sytuacja rozlała się na kolejne regiony a o pustych półkach zaczęli informować mieszkańcy z całej Polski, zwłaszcza zaś z Mazowsza.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (7)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum