Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Pospay - nowe rozwiązanie w płatnościach dla punktów detalicznych

Pospay to pierwsze w Polsce mobilne urządzenie łączące funkcjonalność kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego.
Reklama

Głównymi modułami urządzenia są: kasa, drukarka fiskalna i aplikacja sprzedażowa, opracowane przez konstruktorów Posnet oraz nowoczesny terminal płatniczy Smart D220 i autorska aplikacja płatnicza, których dostawcą jest eService. Oprócz możliwości pracy mobilnej, cechą wyróżniającą urządzenie jest też otwarte API umożliwiające integrację z dowolnym systemem kasowym.

Terminal płatniczy Smart D220, to lekki i wytrzymały, nowoczesny terminal bezprzewodowy z dotykowym ekranem, który wielkością i kształtem przypomina smartfon. Jest wyposażony w czytniki wszystkich rodzajów kart płatniczych spotykanych na rynku. Obsługuje karty chipowe, magnetyczne oraz zbliżeniowe, a także urządzenia zbliżeniowe będące nośnikami kart płatniczych, np. telefony, zegarki, tagi.

Terminal dzięki wytrzymałym akumulatorom doskonale sprawdza się w zastosowaniach mobilnych. Może działać wszędzie, gdzie jest zasięg sieci komórkowej lub WiFi. W rozwiązaniu Pospay, terminal Smart D220 spełnia także funkcję platformy sprzętowej dla aplikacji płatniczej oraz sprzedażowej.
Aplikacja płatnicza dostarczana przez eService, jest odpowiedzialna za akceptację płatności kartami chipowymi, magnetycznymi i zbliżeniowymi oraz płatności za pomocą telefonu: Google Pay, Samsung Pay, Apple Pay oraz BLIK.

Drukarka fiskalna posiada homologację i jest odpowiedzialna za rejestrację przychodów ze sprzedaży detalicznej, na potrzeby rozliczenia podatku (dochodowego i VAT). Urządzenie spełnia wymagania obowiązujących w Polsce przepisów oraz uregulowań dotyczących procesowania transakcji płatniczych.
Aplikacja sprzedażowa Pospay może pracować w dwóch trybach: kasowym – w charakterze samodzielnego urządzenia lub drukarkowym – jako jeden z elementów systemu sprzedaży. Oprócz tego, ma możliwość zdalnej aktualizacji i można ją szybko dostosować do specyfiki konkretnej branży.
Obie aplikacje współpracują ze sobą, jednak ze względów bezpieczeństwa są odrębnymi elementami oprogramowania.

Pierwsze urządzenia POSPAY trafią na rynek w styczniu 2019 roku. Klienci będą mogli nabywać je w ramach oferty łączącej sprzedaż drukarki fiskalnej (1699 zł netto) i wynajem terminala (35 zł netto miesięcznie). 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (4)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum