Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Procter & Gamble wprowadza pieluszki dla wcześniaków

Firma Procter & Gamble, po kilku latach badań z udziałem pielęgniarek z oddziałów intensywnej terapii noworodka (OITN) z trzech kontynentów, wprowadza do Polski pieluszki przeznaczone dla wcześniaków - Pampers Preemie Protection. Pieluszki te służą dzieciom, o wadze mniejszej niż 800 g, często urodzonym jeszcze w II trymestrze ciąży.
Reklama

Coraz więcej noworodków przychodzi na świat przedwcześnie – w Europie każdego roku przed wyznaczonym terminem porodu rodzi się około 500 000 dzieci. Tendencja jest rosnąca, szczególnie w krajach rozwiniętych. Tylko w Polsce, w ubiegłym roku 23 000 dzieci przyszło na świat przed planowanym terminem. Stwarza to nowe potrzeby, między innymi dotyczące pielęgnacji dzieci z najmniejszą wagą urodzeniową. Z przeprowadzonego na zlecenie P&G badania wśród pielęgniarek jasno wynika, że dotychczas dostępne na rynku pieluszki nie są dostosowane do potrzeb przedwcześnie urodzonych dzieci. Dotyczy to wielkości samej pieluszki, jak i jej kształtu uwarunkowanego potrzebą odpowiedniego ułożenia dziecka.

Po 3 latach intensywnej pracy, firma P&G wprowadza w Polsce pierwszą tak małą i dopasowaną do potrzeb wcześniaków pieluszkę. 

Nowa linia Pampers Preemie Protection to pieluszki w trzech rozmiarach: P1 (Preemie Small <2300 gramów), P2 (Preemie Extra Small <1800 gramów) oraz P3, przeznaczone dla dzieci które ważą poniżej 800 gramów.

– Rozpoczęliśmy bezpłatne przekazywanie pieluszek Pampers Preemie Protection oddziałom intensywnej terapii w klinikach neonatologicznych w całej Polsce – mówi Geraldine Huse, prezes P&G w Europie Centralnej.
Pieluszki od firmy Procter & Gamble zaczną trafiać do kolejnych szpitali na przestrzeni najbliższych dni i tygodni.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum