Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Spółka Maga Dystrybucja 2 wykreślona z listy sankcyjnej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wykreśliło z listy sankcyjnej spółkę Maga Dystrybucja 2 - poinformowało MSWiA w czwartkowym komunikacie.
Reklama

"Istotne zmiany struktury właścicielskiej oraz organizacyjnej firmy, które nastąpiły w ostatnim czasie (...), usunęły jej dotychczasowe powiązania z kapitałem rosyjskim" - wskazano w komunikacie.

Decyzja ma charakter natychmiastowej wykonalności.

W uzasadnieniu decyzji podano, że grupa pracowników spółki Maga Foods sp. z o.o., która jest jedynym właścicielem MAGA Dystrybucja 2 sp. z o.o., działając poprzez spółkę Brandez sp. z o.o., wykupiła od Signature Foods Belgium N.V. 100 proc. udziałów w spółce Maga Foods sp. z o.o.

"Wskutek tej transakcji doszło do istotnej zmiany struktury właścicielskiej oraz organizacyjnej Maga Foods sp. z o.o. Zmiany te usunęły dotychczasowe powiązania spółki z kapitałem zagranicznym, wobec którego uznano, że istniało prawdopodobieństwo, że może być wykorzystywany do wspierania agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę (...) lub poważnych naruszeń praw człowieka lub represji wobec społeczeństwa obywatelskiego i opozycji demokratycznej lub podmiotem, którego działalność stanowi inne poważne zagrożenie dla demokracji lub praworządności w Federacji Rosyjskiej lub na Białorusi" - wyjaśniono.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mk/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum