Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Auchan i Decathlon umożliwiają płatności odroczone do 2,5 tys. zł

U wybranych partnerów Oney, między innymi w Auchan i Decathlon, można już korzystać z płatności odroczonych w ramach OneyRaty. Rozwiązanie udostępnione przez fintech pozwala na odroczenie płatności za zakupy o 30 dni bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Reklama

Płatności odroczone – BNPL (z ang. buy now, pay later) – są nową usługą w ramach OneyRaty, pierwszego na rynku digitalowego rozwiązania kredytowego dla sklepów i usługodawców stacjonarnych oraz e-commerce. W ramach BNPL kupujący może sfinansować zakupy u wybranego partnera na kwotę do 2500 złotych. Pożyczoną kwotę zwraca w ciągu 30 dni bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu tego terminu płatność rozkładana jest na 3,6,9 lub 12 rat. Liczba rat zależy od wysokości pożyczonej kwoty. Płatności ratalne nie są jednak darmowe i wiążą się z dodatkowymi kosztami.

Popularność płatności odroczonych w Polsce rośnie. Zgodnie z danymi Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego w czerwcu br. wartość tego typu transakcji wyniosła prawie 100 mln złotych. To o 56% więcej niż w analogicznym okresie w 2021 roku porównując dane rok do roku tych samych firm finansujących płatności odroczone. Oney zakłada, że nową usługą w ramach OneyRaty może być zainteresowanych nawet 30% użytkowników aplikacji.

Jak działa BNPL w Oney Raty?

Cały proces jest zdalny, a użytkownik potrzebuje tylko smartfona i dowodu osobistego. Po uruchomieniu OneyRaty wystarczy określić sklep, w którym chcemy sfinansować zakupy i wybrać BNPL z dostępnych u danego partnera form finansowania zakupów. Następny krok to już tylko krótki formularz i potwierdzenie tożsamości jedną z trzech dostępnych metod (zdjęcie dowodu i selfie , Kontomatik lub przelew weryfikacyjny). Płatność odbywa się za pomocą specjalnego kodu. Cały proces wraz z akceptacją wniosku i płatnością w kasie sklepu trwa zaledwie kilka minut.

OneyRaty to działająca od blisko dwóch lat aplikacja webowa, która umożliwia klientom wzięcie 100% samoobsługowych i online’owych rat na zakupy w partnerskich punktach sprzedaży (tu najczęściej raty 0%) oraz pożyczek na zakupy w dowolnych miejscach. Usługa jest dostępna między innymi w sieciach Auchan, Decathlon, salonach Lynx Optique oraz w coraz większej liczbie podmiotów z branży fitness. Partnerem odpowiedzialnym za silnik kredytowy jest Smartney.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum