Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mastercard podwyższa limit wypłaty w ramach usługi "Płać kartą i wypłacaj"

Po ponad pięciu latach od ostatniej podwyżki w usłudze Płać kartą i wypłacaj, firma Mastercard zwiększa dotychczasowy limit wypłaty gotówki w punktach handlowo-usługowych, świadczących tę usługę.
Reklama
  • Posiadacze kart Mastercard będą mogli wypłacić maksymalnie 1 000 złotych podczas płacenia kartą za zakupy
  • Wyższe limity w punktach handlowo-usługowych świadczących usługę cashback obowiązywać będą od 1 września 2022 roku

Dzięki podwojeniu obecnej kwoty maksymalnej, posiadacze kart Mastercard będą mieli możliwość wypłacania aż do 1 000 zł, płacąc za zakupy kartą. Nowy limit obowiązywać będzie od 1 września 2022 roku i będzie sukcesywnie wdrażany przez agentów rozliczeniowych w placówkach, które świadczą tę usługę swoim klientom.  

Z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w I kwartale 2022 r. Polacy wypłacili w sklepach łącznie 747,7 mln zł, czyli o 27,1% więcej niż rok wcześniej (588,2 mln zł). Wzrosła także liczba samych transakcji, która zwiększyła się z 4,5 mln do 5,2 mln. Dane wskazują również, że na potrzeby konsumentów regularnie odpowiadają właściciele sklepów – na koniec I kwartału 2022 r. liczba punktów usługowo-handlowych oferujących tę usługę wyniosła do 278,8 tys., co oznacza wzrost o prawie 7,7 tys. w porównaniu z IV kwartałem 2021, który stanowi 10,2% w skali roku (253 tysięcy w I kw. 2021 r.). Na przestrzeni lat można także zauważyć, że wypłaty z bankomatów znacznie różnią się od tych sklepowych. Średnia kwota wypłaty z bankomatu wynosiła 796 zł, a w ramach usługi cashback – 143 zł.

Warto podkreślić, że bez względu na limit wypłaty, kwota, jaką mogą wypłacić klienci w ramach usługi cashback, jest uzależniona od gotówki dostępnej w kasie sklepowej.  

Mastercard rozpowszechnia usługę Płać kartą i wypłacaj od 2014 roku, umożliwiając konsumentom wygodny dostęp do pieniędzy. Aby skorzystać z usługi, konsument musi zapłacić za zakupy kartą płatniczą, a następnie zasygnalizować kasjerowi chęć wypłaty gotówki. Transakcję potwierdza kodem PIN. Aktualnie wypłata możliwa jest w ramach transakcji stykowej, jednocześnie w szybkim tempie rośnie liczba placówek, w których z usługi skorzystamy przy użyciu funkcji zbliżeniowej.

Usługa Płać kartą i wypłacaj jest dostępna dla użytkowników wszystkich kart debetowych i niektórych kart kredytowych Mastercard.


 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum