Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Millennium, Santander, mBank i Mastercard też chcą odroczonych płatności

23 maja do UOKiKu trafił wniosek ws. utworzenie przez Bank Millennium S.A, Santander Bank Polska S.A., mBank S.A. oraz Mastercard Europe SA wspólnego przedsiębiorcy.
Reklama

Zamierzona koncentracja polega na utworzeniu przez trzy banki oraz Mastercard Europe wspólnego przedsiębiorcy poprzez rozszerzenie działalności już istniejącego wspólnego przedsiębiorcy Polski Standard Płatności.

Millennium, Santander, mBank i Mastercard - co zamierzają?

Millennium, należący do grupy kapitałowej Banco Comercial Portugues, jest ogólnopolskim bankiem komercyjnym świadczącym usługi bankowe na rzecz przedsiębiorców oraz innych osób prawnych, osób fizycznych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.

Santander świadczy usługi bankowe i inne usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Santander należy do grupy kapitałowej ostatecznie kontrolowanej przez Banco Santander S.A. z siedzibą w Santander, Hiszpania.

mBank należy do grupy kapitałowej Commerzbank, w której podmiotem dominującym jest Commerzbank AG z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, świadczącej szeroką gamę usług bankowych zarówno dla klientów prywatnych, jak i korporacyjnych w wielu krajach świata.

Mastercard należy do grupy kapitałowej, na której czele stoi Mastercard Incorporated, działającej w globalnej branży elektronicznych płatności, oferującej szeroką gamę rozwiązań płatniczych i usług wspierających płatności elektroniczne.

PSP prowadzi obecnie działalność w sektorze płatności mobilnych poprzez organizację Systemu BLIK, obejmującego schemat płatniczy oraz system płatności.

W ramach planowanej koncentracji nastąpi rozszerzenie wykonywanej przez PSP działalności o oferowanie usługi krótkoterminowego finansowania płatności za zakupy w formule „kup teraz, zapłać później”.

Z raportu firmy Wordpay wynika, że do 2023 r. rynek odroczonych płatności wzrośnie na całym świecie dwukrotnie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum