Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Za podatek można już zapłacić BLIK-iem

Od poniedziałku wszyscy podatnicy mogą uregulować podatki w zakresie rozliczenia PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy, w tym w usłudze Twój e-PIT, za pomocą systemu płatności mobilnej BLIK.
Reklama

- Użytkownicy e-Urzędu Skarbowego potrzebowali szybkich i wygodnych narzędzi do realizacji swoich płatności.  Zgłaszali to w ankietach, które wypełniali w naszych badaniach satysfakcji.  Dzięki współpracy z operatorem systemu płatności BLIK i BGK możemy spełnić te oczekiwania. Wiemy, że teraz podatnicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z usług, jakie im dostarczamy – podkreśla wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa.

Zapłacimy BLIKiem za rozliczenia PIT

Od dziś wszyscy podatnicy mogą uregulować zobowiązania podatkowe w zakresie rozliczenia PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy w tym w usłudze Twój e-PIT za pomocą systemu płatności mobilnej BLIK.

Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i przedsiębiorcom, możliwość płatności BLIK za roczne rozliczenie PIT (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39).

BLIK, który kończy właśnie 8 lat, jest jedną z najczęściej wybieranych metod płatności w Polsce. Użytkownicy zrealizowali od początku jego funkcjonowania prawie 2,8 mld transakcji bezgotówkowych o wartości 371,4 mld zł. W 2022 r. odnotowano ponad 1,2 mld operacji, o wartości 163,9 mld zł.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum