Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Zakupy i rozliczenia firmowe w obcej walucie? Na niskim kursie euro możesz sporo zaoszczędzić

Kurs euro zaczyna odgrywać kluczową rolę w coraz większej liczbie polskich firm. Wynika to z faktu, że przedsiębiorcy coraz śmielej rozszerzają zakres swojej działalności na inne kraje. Mowa tu zarówno o zagranicznych zakupach, jak i handlu czy pozyskiwaniu kontrahentów i pracowników z innych państw. To sprawia, że wystawianych jest coraz więcej faktur w euro. Co prawda przepisy jasno definiują, w jaki sposób należy rozliczać się z podatków PIT czy VAT. Ale na samych transakcjach jednak można zarobić lub zaoszczędzić dzięki korzystnym kursom wymiany.

Czy warto kupować produkty za granicą?

W wielu branżach zagraniczne zakupy są kluczem do sukcesu. Może dotyczyć to sprowadzania produktów do Polski i odsprzedawania ich z odpowiednią marżą, ale nie tylko. Często korzystne jest też płacenie w euro za materiały wykorzystywane do produkcji, elementy wyposażenia biura, specjalistyczne oprogramowanie itp. Wynika to z faktu, że wiele z tych rzeczy w innych krajach kosztuje po prostu mniej niż w naszym kraju. Na opłacalność transakcji nie wpływa nawet wyższy koszt transportu przesyłki.

Dodatkowo w takich sytuacjach masz szansę wiele zaoszczędzić na samej wymianie walut. Cena produktu w sklepie jest niezmienna, ale musisz jeszcze kupić euro czy inne pieniądze. Jeśli więc trafisz na niski kurs, stracisz mniej złotówek, za które otrzymasz pożądaną ilość obcej waluty. Dzięki takiej transakcji zostanie Ci w portfelu więcej PLN, co będzie stanowiło realną korzyść dla Twojej firmy.

Taka strategia opłaca się także, jeśli to Ty wysyłasz swoje produkty za granicę lub świadczysz usługi dla kontrahentów płacących w obcej walucie. Otrzymujesz określoną zapłatę, która jest dla Ciebie korzystna. Nie musisz jednak tych euro wymieniać od razu. Możesz spokojnie wpłacić je na konto walutowe i poczekać, aż nabiorą odpowiedniej wartości. Co to znaczy? Kurs euro jest zmienny, warto więc czasem nie wymieniać środków od razu, tylko poczekać, aż będą więcej warte. W efekcie Twoja wypłata będzie wyższa i więcej zarobisz.

Sprawdzaj aktualny kurs euro i zarabiaj na wymianie

By powyższe praktyki się sprawdziły, musisz wiedzieć, w jakim miejscu wymieniać euro na zł. Doskonale sprawdzi się tutaj strona https://internetowykantor.pl/kurs-euro/. Znajdziesz w tym miejscu aktualny kurs euro, a także notowania tej waluty w ostatnich miesiącach. To sprawi, że szybko zorientujesz się, jaką cenę można uznać za opłacalną i atrakcyjną.

Dodatkową zaletą tego serwisu jest wygoda użytkowania. Polecenie wymiany możesz wydać z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu: komputera, laptopa czy smartfona. By było to jeszcze łatwiejsze, przygotowana została intuicyjna aplikacja mobilna. Dzięki temu przedsiębiorcy mają szansę dbać o swoje interesy w każdym momencie. Dodatkowo do Twojej dyspozycji jest też alert. Ustawiasz w nim kurs euro, który uważasz za opłacalny. Gdy tylko będzie dostępny, system natychmiast Cię o tym powiadomi. Nie umknie Ci więc żadna okazja do powiększenia dochodów.

Wypłata w euro – kiedy i komu się opłaca?

Interesującą kwestią dotyczącą rozliczeń w euro są wypłaty w tej walucie. Polskie prawo dopuszcza stosowanie takiego rozwiązania, jeśli tylko obie strony transakcji się na nie godzą. Podyktowane to bywa różnymi sytuacjami. Często zdarza się to np. u pracodawców zatrudniających osoby mieszkające w innych krajach. To dość powszechna praktyka wśród specjalistów świadczących usługi online.

Jeśli Twój pracownik chce rozliczać się w ten sposób, może być to dla Ciebie szansa. Kolejny raz umiejętnie wykorzystasz bowiem sprzyjający Twoim interesom kurs euro. Musisz zapłacić umówioną kwotę w obcej walucie, ale jej zapasy możesz zbierać regularnie i z wyprzedzeniem. Dzięki temu ostatecznie masz szansę zaoszczędzić nieco na wynagrodzeniu, choć druga strona dostanie dokładnie taką sumę, na jaką się umówiliście. To sprawi, że wszyscy będą zadowoleni, a Twój międzynarodowy interes będzie nadal prężnie się rozwijał.

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum