Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mobilne drukowanie: sposób na zwiększenie efektywności w handlu i hotelarstwie

Dzisiejszy rynek handlu i hotelarstwa jest coraz mocniej napędzany przez szybkie płatności oraz oczekiwania konsumentów dotyczące rozwiązań, które jeszcze bardziej poprawiają ich komfort. Czy zatem technologia jakiej używasz w swojej firmie pomaga Ci pracować mądrzej, a nie ciężej, aby zwiększać możliwości generowania przychodów?

Integracja drukarek mobilnych z działalnością handlową lub hotelarską to prosty sposób na osiągnięcie podstawowych oszczędności, przy jednoczesnym wyposażeniu pracowników mobilnych w możliwość drukowania na żądanie. Ma to na celu ułatwienie życia klientom i zwiększanie ich komfortu. 

Inteligentny sposób na maksymalizację oszczędności 

Sprzedawcy detaliczni i dostawcy usług hotelarskich często zakładają, że wyposażając pracowników w przenośne drukarki i skanery, potrzebują również oprogramowania pośredniczącego łączącego te urządzenia. Nie jest to jednak prawdą. Niedrogie drukarki mobilne mogą pełnić wiele funkcji bez konieczności stosowania kosztownego dodatkowego „inteligentnego" oprogramowania. Kupując drukarkę mobilną Zebra, od razu inwestujesz w takie oprogramowanie – to ono napędza funkcjonalność i wydajność urządzenia. 

W handlu detalicznym lub hotelarstwie funkcje przenośnego drukowania można wdrożyć w dowolnym miejscu całej działalności, zwiększając tym samym produktywność pracowników pierwszej linii. A to wszystko w coraz bardziej wymagającym otoczeniu. Na przykład, czas spędzony przez pracowników na wypisywaniu paragonów, można wykorzystać na odwiedzenie większej liczby klientów, lub odpowiadanie na ich pytania. Wielofunkcyjne i niedrogie drukarki mobilne umożliwiają drukowanie paragonów w dowolnym miejscu, poprawiając obsługę klienta i co za tym idzie - zwiększając przychody. 

Z kolei funkcje drukowania mobilnego w sklepach detalicznych mogą bezpośrednio i pozytywnie wpłynąć na jakość obsługi klienta i wydajność pracowników, umożliwiając pracownikom drukowanie etykiet na żądanie w celu szybszej zmiany cen i kontroli etykiet na półkach. A to również zapobiega kosztownym błędom cenowym. 

Wiele zastosowań i możliwości użycia 

Jeśli klient kupuje tylko jeden i niewielki przedmiot, ale stoi w długiej kolejce, pracownik może szybko zaoferować mu mobilny punkt sprzedaży. Korzystając ze zintegrowanego urządzenia skanującego i drukującego, noszonego na klipsie do paska lub na ramieniu, może szybko zeskanować kod kreskowy artykułu. A to razem z połączeniem bezprzewodowym, pozwoli zrealizować sprzedaż i natychmiast wydrukować fizyczny paragon lub alternatywny - elektroniczny. 

Gdy trzeba akurat zmienić ceny produktów, pracownicy mogą szybko i sprawnie poruszać się po sklepie, drukując nowe etykiety. Zadania mogą być wysyłane z centralnej lokalizacji w chmurze, bezpośrednio do urządzeń za pośrednictwem sieci WLAN, aby wydrukować wszystko w odpowiednim formacie z właściwymi informacjami. 

Stosowanie etykiet samoprzylepnych bezpodkładowych, pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć potencjalne ryzyko poślizgnięcia się/potknięcia związane z długimi odcinkami papieru generowanego przez drukarkę. Inteligentne podawanie etykiet zapewnia z kolei, że następna etykieta zostanie wydrukowana dopiero po oderwaniu poprzedniej. Jeszcze bardziej wzmacnia to więc podejście marki do zrównoważonego rozwoju i działania w celu zmniejszenia ilości odpadów, czy emisji dwutlenku węgla w procesie produkcji. 

Drukarki mobilne mogą również optymalizować wydajność aplikacji Click & Collect. W przypadku klienta przychodzącego do sklepu w celu odebrania zakupów internetowych, skaner połączony z drukarką mobilną może zeskanować kod kreskowy artykułu, przypisując go do danego klienta i wystawić paragon fizyczny lub elektroniczny. Urządzenia te mogą również wydrukować identyfikator radiowy, który umożliwia śledzenie artykułu w całym sklepie, od magazynu aż do kasy. Jeśli klient chce zwrócić towar, czujnik identyfikuje go w momencie, gdy wraca do sklepu, a personel korzystający z przenośnej drukarki może przetworzyć zwrot, drukując nowy paragon i etykietę przedmiotu oraz ewentualnie obniżoną cenę - jeśli był już noszony. 

Szybkie i wydajne drukowanie z możliwością pracy w systemie zmianowym 

Drukarki mobilne używane w handlu detalicznym i hotelarstwie muszą być solidne i niezawodne, zapewniając maksymalną elastyczność i trwałość w szerokim zakresie zastosowań. W związku z tym wymagana jest długotrwała wydajność baterii w trakcie pełnej zmiany, ze zdalnym monitorowaniem w całej flocie drukarek. 

Niezależnie od tego, czy pracownicy drukują etykiety z obniżonymi cenami na sali sprzedaży, przyjmują zamówienia na jedzenie lub napoje, czy też zostawiają zawiadomienie o dostawie u klienta, drukarka mobilna Zebry z serii ZQ300 jest ekonomiczna, szybka, elastyczna i niezawodna. 

Model do pracy indoor umożliwia pracownikom kontakt ze sprzedawcami w dowolnym miejscu w sklepie, zapobiega odrzuceniu płatności i poprawia doświadczenia klientów sklepu. Taka mobilna drukarka wytrzymuje codzienne upadki i wstrząsy w środowiskach detalicznych i hotelarskich, generując dobrej jakości paragony i pracując przez długie zmiany w terenie. Wszystkie modele z serii ZQ300 oferują najszybsze dostępne połączenia bezprzewodowe, najlepszą w swojej klasie baterię i możliwość zasilania w trybie pełnozmianowym. Do tego mają świetne, gotowe do użycia funkcje zdalnego zarządzania. Wszystko to może znacząco obniżyć całkowity koszt ich posiadania.

  • Większa wszechstronność: Seria ZQ300 może drukować zarówno paragony, jak i etykiety. Do tego zaopatrzona jest w wiele opcji ładowania, aby spełnić potrzeby skalowalności Twojej firmy – to rozwiązania do ładowania w samochodzie i w domu. To również możliwość pracy w bardzo złożonym systemie połączeń i takim mniejszym.
  • Optymalna kompatybilność: Seria ZQ300 obsługuje Bluetooth i Wi-Fi. Dzięki temu przejście od używania jej jako urządzenia pracującego w chmurze wewnątrz obiektu, do używania tej samej drukarki sparowanej z „komputerem mobilnym" (urządzeniem lub tabletem firmy Zebra albo własnym urządzeniem użytkownika z systemem iOS lub Android) do pracy poza siedzibą firmy jest łatwe, co dodatkowo zwiększa mobilność pracowników.
  • Trwałość dzięki dobrej konstrukcji: Seria ZQ300 to lekka drukarka, charakteryzująca się doskonałym wzornictwem przemysłowym, które pomaga zapewnić użytkownikowi komfort przez całą zmianę. Możesz wybrać pomiędzy elegancką obudową skierowaną do klienta, która pasuje do najbardziej popularnych stylów wzornictwa sklepów detalicznych lub odporną na otarcia, trwałą konstrukcją obudowy, która może jest odporna na czynniki zewnętrzne.
  • Łatwe zdalne zarządzanie: Aktualizuj, monitoruj i rozwiązuj problemy swoich drukarek mobilnych w czasie rzeczywistym ze zdalnej lokalizacji centralnej dzięki funkcji zdalnego zarządzania Zebra przez Bluetooth, aby zoptymalizować czas pracy. 

Wysokiej klasy bezpieczeństwo i dobra wydajność urządzenia 

Seria Zebra ZQ300 jest wyposażona w zintegrowane oprogramowanie Print DNA, które pomaga Ci być bardziej konkurencyjnym, dzięki narzędziom do zdalnego zarządzania, zwiększonym zabezpieczeniom i bieżącym aktualizacjom, umożliwiając Twojej drukarce pracę na oczekiwanym poziomie. 

Print DNA łączy nasz system operacyjny Link OS dla drukarek mobilnych z pakietem inteligentnego oprogramowania, które wspomaga funkcjonalność urządzeń, pomagając zapewnić bezpieczeństwo i wydajność drukarki mobilnej. 

Te funkcje, działające zawsze w tle, umożliwiają zablokowanie urządzenia, gdy jest ono podłączone do sieci, lub płynną aktualizację poprawek zabezpieczeń bez utraty czasu pracy. Print DNA optymalizuje również wydajność baterii, aby zapewnić jej dłuższą żywotność, czy sprawdzić stan. Można nawet użyć go do dostosowania produkcji różnych formatów etykiet za pomocą jednej drukarki mobilnej. 

Wszechstronna oferta drukarek mobilnych 

Niezależnie od branży, w której działasz, aby drukować kody kreskowe, etykiety, paragony czy bilety, Zebra ma dla Ciebie rozwiązanie. Nasza bogata oferta technologiczna zapewnia produkty dla wielu pionów, wyzwań, przestrzeni i budżetów, które można skalować w celu dostosowania do specyficznych wymagań handlu detalicznego i hotelarstwa. 

Aby dowiedzieć się więcej o wszechstronności i przystępności drukarek mobilnych Zebra ZQ300 Series, odwiedź stronę zebra.com

 

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum