Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Plebiscyt Food & Retail Start-up Star

Zgłoś innowacyjny produkt lub usługę do Food&Retail Start-up Star


Podejmij wyzwanie i zgłoś swój innowacyjny produkt lub usługę do konkursu odbywającego się w nowej formule - Food&Retail Start-up Star. Półfinaliści konkursu będą mogli zaprezentować swoje rozwiązania ekspertom rynkowym i poddać się ich ocenie na żywo w trakcie XII Forum Rynku Spożywczego i Handlu (4-5 listopada 2019, Hotel Sheraton).

W konkursie Food&Retail Start-up Star rywalizacja odbywa się w następujących kategoriach: Żywność i napoje oraz Handel, Customer experience i fintech. Do udziału zapraszamy firmy młode, ale już sprzedające swoje produkty i usługi producentom żywności i sieciom detalicznym.

Udział w Food & Retail Start-up Star daje możliwość opowiedzenia o swoim pomyśle, zyskania wsparcia merytorycznego, spotkania się z inwestorami, prezesami największych spółek spożywczych i handlowych w Polsce oraz funduszy inwestycyjnych. Konkurs to szansa na zdobycie partnera biznesowego wśród korporacji zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami, które biorą udział w Forum Rynku Spożywczego i Handlu. To także okazja do zwrócenia na siebie uwagi mediów i zdobycia rozgłosu wśród przyszłych klientów. Wyboru półfinalistów dokonuje grono uznanych ekspertów, naukowców i dziennikarzy zajmujących się tematyką handlową i spożywczą.

Laureaci zostaną narodzeni 4 listopada podczas wieczornej Gali towarzyszącej XII FORUM RYNKU SPOŻYWCZEGO I HANDLU (Warszawa, 4-5 listopada 2019 r.).

Pragniemy podkreślić, że udział w plebiscycie, czyli zgłoszenie firmy i produktów - jest całkowicie bezpłatny.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail startup@ptwp.pl lub telefonicznie: 22 550 69 27. Zapraszamy do udziału i zgłaszania produktów do konkursów!


  REGULAMIN PLEBISCYTU FOOD&RETAIL START-UP STAR

 1. Celem konkursu jest:
  1. popularyzacja produktów i usług stworzonych przez młode, innowacyjne firmy, działające w branży spożywczej i handlowej, w tym oferujące rozwiązania technologiczne wspierające procesy biznesowe w tych sektorach,
  2. łączenie start-upów z inwestorami i korporacjami branżowymi m.in. dzięki możliwości prezentacji przed Forum Ekspertów podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu.
 2. Zgłoszenia do konkursu można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego online.
 3. Organizatorem Konkursu jest Grupa PTWP, z siedzibą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice, wydawca portali dlahandlu.pl i portalspozywczy.pl
 4. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 5. Konkurs kierowany jest do właścicieli start-upów, zwanych dalej Uczestnikami.
 6. Start-up rozumiany jest jako przedsiębiorstwo znajdujące się we wczesnej fazie rozwoju, które w momencie przystąpienia do projektu:
  1. prowadzi działalność na rynku od mniej niż 3 lat od pierwszej komercyjnej sprzedaży,
  2. wprowadziło na rynek co najmniej 1 produkt spożywczy, usługę lub rozwiązanie służące branży handlu detalicznego.
 7. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie Jury, które wyłoni półfinalistów w następujących kategoriach:
  1. Żywność i napoje
  2. Handel, customer experience, fintech
 8. Zgłoszenia do Food&Retail Start-up są przyjmowane są do 13 września 2019 r., poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Do zgłoszenia należy dołączyć maksymalnie 2 zdjęcia w przypadku produktów oraz rekomendację wdrożenia w przypadku usługi, wysyłając je na adres e-mail: startup@ptwp.pl. W temacie maila prosimy o wpisanie nazwy produktu lub usługi zgłoszonej do konkursu. Maksymalny rozmiar maila nie może przekroczyć 10 MB.
 9. Przesłanie zdjęć jak powyżej jest jednoznaczne z upoważnieniem organizatora konkursu do kadrowania i następnie publikacji zdjęcia w związku z przeprowadzanym konkursem i przyznanym ewentualnym tytułem, poprzez witryny w siedzi Internet oraz w kolportowanej prasie drukowanej. Podmiot przesyłający zdjęcia gwarantuje posiadanie praw do udzielenia powyższego upoważnienia
 10. Organizator zastrzega, że informację o wynikach półfinału konkursu otrzymają jedynie wybrane firmy w terminie do miesiąca przed półfinałem.
 11. Finał konkursu zostanie rozegrany na żywo podczas XII Forum Rynku Spożywczego i Handlu, 4 listopada 2019 w Hotelu Sheraton w Warszawie. Półfinaliści podczas 3-minutowych prezentacji poddadzą się ocenie ekspertów, którzy wskażą finalistów konkursu.
 12. Nagrodą w konkursie jest dyplom Food&Retail Start-up Star, który zostanie przekazany w formie pisemnej i elektronicznej. Zwycięzcy będą mieli też możliwość informowania o przyznanej nagrodzie, między innymi poprzez umieszczenie logo na nagrodzonym produkcie lub usłudze. Dodatkowo wyróżnieni w konkursie zyskają możliwość zaprezentowania swoich projektów podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu.
 13. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas Gali w trakcie XII Forum Rynku Spożywczego i Handlu / 12th Food Market & Retail Forum (4 listopada 2019 r., Hotel Sheraton, Warszawa).
 14. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres startup@ptwp.pl lub telefonicznie: 22 550 69 27.

Szczegółowe informacje nt. administratora zebranych w formularzu danych osobowych oraz celów ich przetwarzania

 1. Administratorami danych zebranych w trakcie rejestracji (Współadministratorami) są: PTWP-ONLINE Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach jako wydawca serwisów internetowych oraz zarządca systemów informatycznych służących do ich utrzymania i wspierania innych usług świadczonych przez spółki Grupy PTWP oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. z siedzibą w Katowicach, jako spółka matka w Grupie PTWP, wydawca prasy, organizator eventów i dostawca innych usług dostępnych za pośrednictwem tych serwisów.
 2. Wspólne dane kontaktowe administratorów: Plac Sławika i Antalla 1, 40-163 Katowice; odo@ptwp.pl
 3. Zebrane w formularzu zgłoszeniowym dane osobowe przetwarzane będą w celu:
  1. procedowania kolejnych etapów konkursu, uzyskiwania dodatkowych informacji wyjaśniających dotyczących zgłoszenia, uzgadniania przyznanej nagrody oraz udziału uczestnika w ceremonii wręczenia nagród,
  2. marketingu bezpośredniego usług i komunikowania się administratora danych z uczestnikiem, w formie korespondencji pisemnej, elektronicznej lub z wykorzystaniem urządzeń telekomunikacyjnych (telefony, SMS-y).
 4. Przetwarzania danych polegające na zbieraniu, przechowywaniu i udostępnianiu danych z formularza zgłoszeniowgo jest niezbędne do wypełnienia ww. prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez ww. administratorów. W przypadku niektórych danych lub szczególnych rodzajów przetwarzania, których nie można uznać za niezbędne do wypełnienia ww. celów lub w przypadku celów, których nie można uznać za wystarczająco usprawiedliwione, administrator może prosić o wyrażenie odrębnej zgody. Wtedy podstawą przetwarzania będzie zgoda uczestnika.
 5. Dane przetwarzane będą wyłącznie przez czas niezbędny do realizacji celów przetwarzania, nie dłużej jednak niż do momentu zgłoszenia odpowiedniego sprzeciwu wobec przetwarzania lub cofnięcia zgody na dane przetwarzanie. W każdej chwili możesz zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania lub danego rodzaju przetwarzania lub wycofać udzielone zgody pod tym linkiem/pod adresem odo@ptwp.pl.
 6. Osoba rejestrująca się uprawniona jest do dostępu do swoich danych oraz do ich poprawiania. Osoba rejestrująca może w każdym czasie zażądać sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych; przysługuje jej także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec danego przetwarzania oraz prawo do wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, na warunkach określonych we właściwych przepisach prawa.

W konkursie Food&Retail Start-up Star rywalizacja odbywa się w następujących kategoriach: Żywność i napoje oraz Handel, Customer experience i fintech. Do udziału zapraszamy firmy młode, ale już sprzedające swoje produkty i usługi producentom żywności i sieciom detalicznym.

Udział w Food & Retail Start-up Star daje możliwość opowiedzenia o swoim pomyśle, zyskania wsparcia merytorycznego, spotkania się z inwestorami, prezesami największych spółek spożywczych i handlowych w Polsce oraz funduszy inwestycyjnych. Konkurs to szansa na zdobycie partnera biznesowego wśród korporacji zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami, które biorą udział w Forum Rynku Spożywczego i Handlu. To także okazja do zwrócenia na siebie uwagi mediów i zdobycia rozgłosu wśród przyszłych klientów.

Wyboru półfinalistów dokonuje grono uznanych ekspertów, naukowców i dziennikarzy zajmujących się tematyką handlową i spożywczą.

Laureaci zostaną narodzeni 4 listopada podczas wieczornej Gali towarzyszącej XII FORUM RYNKU SPOŻYWCZEGO I HANDLU (Warszawa, 4-5 listopada 2019 r.).

Nagrody FOOD & RETAIL START-UP 2018 otrzymali:

 • Zdrowy Smak Sp. z o.o., twórca produktu FIT Bajgiel wiosenny z dodatkiem probiotyków.
 • Mr Thai za Pad Thai Chicken – tajski makaron ryżowy z warzywami, orzeszkami i kurczakiem.
 • Love Nature za kwiaty jadalne i przyprawy z kwiatami jadalnymi
 • Alma Bonbons za cukierki Diabetki.
 • Bracia Sadownicy, twórcy produktu Musujące jabłko i czarna porzeczka.
 • FSi Sp. z o.o. za stworzenie rozwiązania 1koszyk.pl, integrującego bramki płatnicze, przesyłki kurierskie i maszyny paczkowe.
 • Venturis HoReCa za rozwiązanie KuminSys, które wspiera walkę z marnowaniem żywności.
 • Surge Cloud za stworzenie inteligentnej półki sklepowej.

Więcej szczegółów


Nagrody FOOD & RETAIL START-UP 2017 otrzymali:

 • Outletspożywczy.pl – za stworzenie biznesowej platformy wyprzedażowej produktów FMCG, która w innowacyjny sposób rozwiązuje problem marnowania żywności z bliskim terminem przydatności do spożycia.
 • SmartCart – za kompleksowe rozwiązanie kasowe, które reorganizuje proces sprzedaży pod dyktando trendów rynkowych: wygody, personalizacji i digitalizacji.
 • On Demand – za serwis Shopi.pl, który wnosi e-commerce na kolejny poziom wygody, oferując klientom zakupy on-line z różnych sklepów, z dostawą w krótkim czasie.

Więcej szczegółów

Wyboru półfinalistów dokonuje grono uznanych ekspertów, naukowców i dziennikarzy zajmujących się tematyką handlową i spożywczą.

W skład tegorocznego Jury wchodzą:

 • Magdalena Brzózka, redaktor prowadząca horecatrends.pl
 • Dominik Duraj, szef kuchni, Villa Gardena
 • David Gaboriaud, kucharz, podróżnik
 • Stefan Golonka, przez 20 lat prezes Kraft Foods, obecnie członek RN Bakalland
 • Honorata Jarocka, analityk Mintel
 • Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji
 • Urszula Kłosiewicz-Górecka z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur
 • Edyta Kochlewska, redaktor naczelna dlahandlu.pl
 • Paulina Mroziak, redaktor prowadząca portalspozywczy.pl
 • Maciej Siejewicz Marketing and Communication Manager GfK
 • Rafał Sikora, manager Rynku Spożywczego
 • Bartosz Urbaniak, członek zarządu BGŻ BNP Paribas
 • Andrzej Wojciechowicz, szef firmy doradczej FMCG Business Consulting
 • Szymon Żółciński, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO