Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

81 proc. użytkowników aplikacji Rossmann to kobiety

W ciągu kilku miesięcy aplikacja sklepu Rossmann awansowała do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce.
Reklama

10 kwietnia Rossmann uruchomił w ramach swojej aplikacji mobilnej Rossmann PL program adresowany do stałych klientów drogerii. W ramach Klubu Rossmann klubowicze jako pierwsi dowiadują się o nowych promocjach, mogą też skorzystać ze zniżek, dopasowanych ofert czy dodatkowego rabatu na wydruk zdjęć. Aplikacja pozwala także zlokalizować sklepy w okolicy oraz zrobić zakupy on-line.

Jak wynika z analiz Spicy Mobile, w październiku br. z Rossmann PL korzystał już co ósmy użytkownik smartfona z systemem Android (11,9 proc.), podczas gdy na początku roku zasięg aplikacji nie przekraczał 0,5%. 

Według badania Spicy Mobile 81% użytkowników to kobiety (dane za październik). Jeżeli chodzi o wiek, dominującą grupą są użytkownicy w wieku 25-34 lata – stanowią oni aż połowę wszystkich korzystających z aplikacji. Dla porównania udział osób w wieku 45 lat i starszych wyniósł tylko 6%. Użytkownicy aplikacji Rossmann PL to też osoby lepiej wykształcone (odsetek osób z wykształceniem wyższym wyniósł w analizowanym okresie 42%) i raczej mieszkańcy dużych aglomeracji (23% mieszka w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum