Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Accolade rozwija parki przemysłowe w Szczecinie

Accolade zdobywa pierwszy certyfikat BREEM Outstanding dla budynku przemysłowego w Polsce i otwiera biuro regionalne w Szczecinie. Szczecin to miasto, w którym firma zadebiutowała w 2015 roku.
Reklama

Wieloletni proces tworzenia przyjaznych dla środowiska parków w regionie szczecińskim zaowocował certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie - Outstanding dla parku Szczecin III przy ul. Kniewskiej. Jest to pierwsza tak wysoko certyfikowana powierzchnia magazynowa w Polsce.

Kolejnym z lokalnych parków przemysłowych inwestora jest Szczecin Załom, będący największą nieruchomością w portfolio firmy pod względem powierzchni w Polsce.

Accolade inwestuje również w Koszalinie, Goleniowie, Kołbaskowie, Trzebuszu i Gorzowie Wielkopolskim, planując tam dalszy rozwój. Skala działań i ambicje Accolade w regionie zachodniopomorskim skłoniły inwestora do otwarcia biura regionalnego w Szczecinie.

Accolade działa w sześciu krajach europejskich, gdzie inwestuje w nowoczesną i zrównoważoną infrastrukturę, przeznaczoną dla biznesu globalnych marek, głównie w obszarach e-commerce, produkcji i logistyki. Jest właścicielem sieci 47 parków przemysłowych z certyfikatem BREEAM w Czechach, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Słowacji, gwarantujących zrównoważone i przyjazne dla środowiska podejście do inwestycji.

Grupa posiada obecnie nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni 2,7 mln mkw., które są wynajmowane 289 najemcom.  Mniej więcej połowa nieruchomości Accolade znajduje się w Polsce.

Rewitalizacja terenów poprzemysłowych

Firma inwestuje również w rewitalizację terenów poprzemysłowych, które stanowią obecnie ponad jedną trzecią portfela grupy. Jednym z nich jest Park w Szczecinie Załomiu, oferujący 230 000 mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej, która jest w całości wynajęta.

Kolejnym inwestycją Accolade jest Park Szczecin III zlokalizowany przy ulicy Kniewskiej, gdzie hale A i B zostały właśnie wyróżnione certyfikatem "Outstanding" w systemie BREEAM International New Construction, co czyni go pierwszym nowo wybudowanym obiektem przemysłowym w Polsce, który osiągnął ten poziom uznania.

Szczecin był naszą pierwszą inwestycją w Polsce, a docelowo będzie też największą (fot. mat. pras.)
Szczecin był naszą pierwszą inwestycją w Polsce, a docelowo będzie też największą (fot. mat. pras.)

- Szczecin był naszą pierwszą inwestycją w Polsce, a docelowo będzie też największą. Dążymy do tego, aby powierzchnia naszych nowoczesnych obiektów magazynowych w województwie zachodniopomorskim wyniosła ponad 900 000 mkw. Nasze parki przemysłowe przyciągają światowej klasy najemców, wpływając korzystnie na rozwój regionu i już teraz przyczyniając się do powstania 4300 nowych miejsc pracy - mówi Jarek Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce. - Jesteśmy świadomi wpływu nieruchomości na środowisko i dlatego przykładamy szczególną uwagę do procesu inwestycyjnego. Jeden z naszych projektów, Park Szczecin III, uzyskał bardzo wysoką ocenę - aż 87,4% punktów w skali certyfikacji BREEAM. Zaangażowanie Accolade w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska są widoczne we wszystkich aspektach tej inwestycji, a certyfikat potwierdza, że nasze wysiłki zostały zauważone - dodaje.

Inwestycja w nieruchomości i zarządzanie aktywami

W Szczecinie znajduje się największy park w portfolio Accolade w Polsce - Szczecin Załom. Firma stale się rozwija w regionie, realizując również inwestycje w Koszalinie, Goleniowie, Kołbaskowie, Trzebuszu i Gorzowie Wielkopolskim. Accolade to nie tylko inwestor nieruchomości przemysłowych, ale również doświadczona firma zarządzająca aktywami, która rozumie potrzeby najemców i rozwija się razem z ich biznesem.

- Nieruchomości w regionie zachodniopomorskim stanowią tak ważną część naszego portfela, że postanowiliśmy być na miejscu. Nowe biuro będzie świadczyć usługi Asset Management dla inwestycji Accolade w województwie zachodniopomorskim oraz w Gorzowie Wielkopolskim. Prowadzenie regionalnego biura Asset Management przez inwestora i właściciela jest unikalne na polskim rynku, ale jesteśmy liderem w regionie i zamierzamy utrzymać podium - komentuje Małgorzata Więcko, Dyrektor Asset Management w Accolade w Polsce. 

Pod względem nowoczesnych powierzchni magazynowych Accolade jest największym inwestorem w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim.

- Jesteśmy firmą, która dba nie tylko o najemców, ale także o lokalne społeczności, co udowodniliśmy poprzez nasze liczne inicjatywy CSR. Zależy nam na zapewnieniu najlepszej usługi Asset Managent. Chcemy jak najlepiej zrozumieć lokalne potrzeby, współpracować z tutejszą społecznością, wzmacniać interakcje z władzami regionalnymi, a także biznesem, w tym międzynarodowymi firmami działającymi w Szczecinie – podsumowuje Adrian Karpiński, Senior Asset Manager w Accolade w Polsce.

Biuro w Szczecinie jest drugim, po Warszawie biurem Accolade w Polsce. Otwarcie nastąpiło 1 marca. Biuro mieści się w Centrum Szczecina i obecnie zatrudnione są w nim dwie osoby - Adrian Karpiński na stanowisku Senior Asset Managera oraz Jacek Kiełducki, Junior Asset Manager.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum